Yenişehir atletizm U16 nısıf finalde

Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü atletizm sporcularından Delal Köse ve Serkan Topdemir, Adıyaman’da yapılan Bölgesel Kros Ligi müsabakalarında U16 gözyaşı grubunda sükse elde ederek nısıf finale kaldı.

Başta Atletizm koyulmak üzere ayrıksı spor branşlarında savaşım fail sporculara bindi verdiklerini belirten Diyarbakır Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başbuğ Vekili Murat Beşikci, Yenişehir Spor Kulübü kendisine bir nice başarıya imza attıklarını söyledi.

Yenişehir Spor Kulübü Atletizm takımından 12 sporcu ile müsabakaya katıldıklarını hatırlatan Komutan Beşikci, “Öncelikle başarılarıyla takımımızı nısıf finale çıkaran Atletizm Sporcumuz Delal Köse ve Serkan Topdemir’i tebrik ediyorum. Yenişehir Spor Kulübü Atletizm takımımızdan 12 sporcumuz ile Bölgesel Kros Ligi müsabakasına katıldık. U16 kızlarda Delal Köse 2., U16 erkeklerde Serkan Topdemir ise 1.kendisine madalyalarını aldılar. Bingöl, Tunceli, Elazığ, Siirt, Adıyaman, Batman, Şırnak, Mardin ve Diyarbakır’dan katılan toplamda 18 takım arasından 3.’cü olduk. Bizlere bu onuru ve mutluluğu yaşattıkları üzere antrenörlerimize ve sporcularımıza çok teşekkürname ediyorum. Gençlerimizin sporla çöz içe yaşamaları ve dosdoğru birer birey namına geleceklerine hazırlanmalarını ulaşmak amacıyla Şehremaneti olarak kendilerine desteklerimizi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu. – DİYARBAKIR

Share: