Mardin’de engelli ile nemli vatandaşlara iyileştiren malzeme desteği

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından özürlü ile nemli vatandaşlara medikal materyal desteği sağlandı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi özürlü ile buğulanmış vatandaşların yaşam kalitesini tezyit etmek, toplumsal hayata daha hareketli katılımlarını nail olmak üzere iş başlattı.

Bu kapsamda 5 büyük el kitabı tekerlekli sandalye, 10 çocuk manuel sandalye, 8 akülü sandalye, 80 gerilim değerlendirme cihazı, 50 şeker hastalığı ölçme cihazı, solunum sıkıntısı calip 5 hastaya nebülizatör cihazı ve züğürt bezi desteğinin dağıtımı için 15 Orak Ayı El Erki ve Şehitler Parkı’nda program yapıldı.

Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, yaptığı konuşmada mânialı vatandaşlar için yapılan hizmetlerden bahtiyarlık duyduklarını anlatım etti.

Kapılarının 24 saat ayan olduğunu tamlayan Demirtaş, seçkin ahit mânialı vatandaşların yanında olduklarını belirtti.

İl genelinde 15 binin üzerinde mukayyet özürlü bulunduğunu dile getiren Demirtaş, bunların 10 binine evde bakım hizmeti verdiklerini anlatım etti.

Demirtaş, serencam aylarda Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Ofis Başkanlığı adına yaklaşık 1500kişiye bu kapsamda müzaheret sunduklarını anlatan Demirtaş, “Bunlar yeterli değil. Hepimizin ayrımsız özürlü adayı olduğunu çokça gür biliyorum. Zira yarının hangi getireceğini, hayatımızda zahir tıpkı ayrım olacağını bilemiyoruz. Onun için empati kurmamız lazım. Bugün dağıtacağımız bu iyileştiren malzemelerin yavuz olmasını diliyorum.” dedi.

Programa, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, hava müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.

Share: