Telefon ahzetmek için Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Telefon almak üzere Batman’dan Gürcistan’a gidiyorlar

Batman’dan Gürcistan’a telefon turizmi

Bu otobüstekiler gezmeye değil, telefon almaya gidiyor

BATMAN – 2023 yılında elan faziletli telefon vasıta sevap bedeli yemek için Batman ve havza ilerindeki şahsiyet müdürlüklerinde yaşanan pasaport yoğunluğundan hava ara alamayan vatandaşlar kimlikle Gürcistan’a atak ediyor. Batman’da ayrımsız tur firması yoluyla otobüsle vatandaşları telefon ahzetmek için Gürcistan’a taşıyor.

Uygun pahalı telefon ahzetmek talip vatandaşlar değişik yollara başvurmaya başladı. Batman’da turizm şirketleri bozuk para telefon ve telefonlarını açtırmak amacıyla haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini kaydetti.

Ülkede yoğunluktan ötürü Batum’u yeğleme ettiğini söyleyen vatandaşlardan Başkomutan Celil “Batum’a telefonlarımızı vasıta açmak üzere gidiyoruz. Batum’a pasaportsuz gidildiği için daha bir yalın kat gideceğimizi düşünüyoruz. Daha önceki Irak’a gitmeyi düşündük amma orada yaşanan yoğunluktan dolayı ve nüfus müdürlüklerinden yaşanan pasaport yoğunluğundan kontekst pasaport çıkarmadık. Onun amacıyla kimlikle Batum’a başvurmak daha cılız oldu. Eşime telefon almıştım, telefon kaydını tahsis etmek amacıyla gidiyoruz. Televizyonlardan izlediğimize göre haddinden fazla çokluk var Türkiye’den gelişigüzel ilinden tıpkı su Batum’da kâin, bizde gidip göreceğiz. Irak ve gayrı ülkeler için pasaport gerektiği üzere nefer müdürlüklerinde su var aralık bulamıyoruz. O alamadığımız sırayı Batum’a her an alacağız” dedi.

Haftada 300 kişiyi Batum’a götürdüklerini söyleyen turizm işletmecisi Vedat Aker “Zaman kim turumuz Batum’a çıkıyor. Kestirmece kendisine haftada 300 kişiyi Batman’dan, Diyarbakır’dan Batum’a gönderiyoruz. Kapanan telefonların açılması amacıyla ensiz dışına giriş depar yapılması taktirde insanlar telefonlarını açtırabilecekler. Bizde bu durumu değerlendirerek onlarla beraber Batum’a gidip dümbelek geliyoruz. Yılbaşına büyüklüğünde bu turlarımızı sürdüreceğiz. Normal şartlarda Batum’a gidiyorduk amma bu telefon muhabbetinden sonraları imdi seferlerimizi artırdık. Haftada 6 otobüs Batman ve bölgeden çıkıp Batum’a gidiyor. İnsanlarda bu durumdan bahtiyar telefonlarını açtırıp Batman’a ferasetsiz dönüyorlar. Kapanan telefonların kaydını yapma şuan için 2 bin 700 TL amma yeni yıldan sonradan 6 bin 500 TL olacağı söylendiği üzere çok kükremek var. Bizde vatandaşlara havari oluyoruz. Batum’a imdi mülhak seferler çıkarmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Share: