Tekirdağ domestik haberi… Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden Terbiye Desteği Projesi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ’daki öğrencilere müteveccih Eğitim Desteği projesini hayata geçirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Eğitim Bilimi Desteği projesini başlattı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre; projeden, ilköğrenim ve ortaöğretim çağında olan martir çocukları, ebeveynlerinden birini kaybeden füru ve engelli füru destekten yararlanabilecek. Projeye başvuracak öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, öğrencinin kendisinin Tekirdağ’da eğleşme etmesi, şehit çocukları ile babasız ve kimsesiz çocukların ilköğrenim yahut ortaöğretim öğrencisi olması, mânialı çocukların ilköğretim/ortaöğretim yahut MEB musaddak özel terbiye okulları ve rehabilitasyon merkezlerinde yetişek görüyor olması, öğrencinin normal öğrenim süresi içre eğitimine bitmeme etmesi ve izzet okulu veya tıkır/hususi okullarda başarısız burslu okuyor olması gerekiyor.

Eğitim Desteği projesinden anlamak isteyen öğrenciler, 10 Ekim 2022 tarihine büyüklüğünde etiket fotokopisi, öğrenci belgesi, ana ve babası olmayan çocuklar üzere vasi belgesi, sakat öğrenciler üzere bariyer durumunu gösterir belge (kesim süresi halen bitmeme eden afiyet kurulu raporu yahut rehberlik araştırma merkezlerinden alınan RAM raporu), 18 gözyaşı altı mânialı öğrenciler üzere ÇÖZGER (Füru İçin Özel Ihtiyaç Raporu) ve İBAN bilgisini gösterir belge ile ALO 153 davet merkezi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bakım binasına başvurabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Eder Albayrak, yaptığı açıklamada, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yerine, eğitimde toplumun cümle kesimlerini havi okazyon eşitliğinin çok şanlı olduğunu biliyor ve bu alanda tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğitim Desteği projesi ile birlikte çocuklarımızın yetişek hayatlarında yanlarında olacağız. Tekirdağ amacıyla, vatandaşlarımız için çabukluk kesmeden çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Share: