14 yılda 52 kere operasyon olan Beyzanur, işporta hayalini gerçekleştirdi

Van’da solunum rahatsızlığı nedeniyle 14 yılda 52 el işler nâkil Beyzanur Angişhan, açtığı hüsnühat sergisiyle hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.

İpekyolu ilçesinde hayat dolu ve 2,5 yaşındayken Türkiye’da eşsiz tanıdık solunum yolu rahatsızlığı olan “Laringel papillom” tanısı konan 17 yaşındaki Beyzanur, 14 yılda 52 nöbet cerrahi müdahale oldu.

Hastalığı sürecinde hüsnühat sanatıyla ilgilenen ve esenlik durumu iyiye revan Beyzanur, hayali olan ilk ferdî sergisini açtı.

İpekyolu Kaymakamı ve Şehremaneti Başkan Vekili İhsan Emre Görgülü’da, Atatürk Nutuk Galerisi’nde ailesinin, öğretmeninin ve belediyenin desteğiyle işporta açan Beyzanur’un mutluluğuna eş oldu.

Beyzanur’un hanay mücadelesinin herkese imge verdiğini tamlayan Aydınlık, şunları kaydetti:

“Küçüklüğünden beri 52 el cerrahi müdahale geçirdi. Bu ameliyatları geçirirken tek zaman hayattan kopmadı. Namına defa çizmeyi buldu. Bugün bile hüsnühat alanındaki eserlerini İpekyolu Belediyesi adına sergiliyoruz. Kendisi marazlı olanlara, esasen zehir şeyler geçmiş insanlara örnek namına bizi mutlu etti. Birlikte meydan alan değme ant destek olan ailesine ve say veren öğretmenlerine teşekkür ediyorum.”

Angişhan ise önceki şahsi sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Sonsuz şişman sergilere katılım sağlıyordum. Tablolardaki beğeni üzerine bitmeme ettim. 8 aydır bu işporta amacıyla çalışıyordum. Çokça şükür bugün sergimi açtım.” dedi.

Cet Cafer Angişhan ise kızının geçirdiği ameliyatlara karşın iri benzeri azim ve mücadele örneği sergileyerek, hayallerinden vazgeçmediğini rapor etti.

Share: