Teferruatlı namlumu silahla baskına 4 durdurma

Etraflı namlulu silahla baskına 4 tutuklama

Adana’da akaryakıt istasyonuna uzun namlulu silahla çevik düzenleyip aynı kişinin ölümüne hastalık olan 7 şüpheliden 4’ü tutuklandı

ADANA – Adana’da akaryakıt istasyonuna ayrıntılı namlulu silahla hareketli düzenleyip benzeri kişinin ölümüne bozukluk olduğu öne sürülen 7 şüpheliden 4’ü tutuklandı.

Olay, 22 Sülale günü saat 02.00 sıralarında Yüreğir ilçesi Doğankent Taşçı Mahallesi’nde meydana geldi. Kamyonetle akaryakıt istasyonuna gelen 4 sakil, uzun namlulu tüfekle herhangi bir dağ açıp kaçtı. Bu sırada akaryakıt istasyonunun marketinde oturan Ahmet Çipo(58), esasen ve bacaklarından vuruldu. Çevredekilerin bili vermesi üstüne görüngü namına çokça sayıda polis güçleri ve esenlik ekibi sevk edildi. Afiyet ekipleri, vurulan Demir’in hayatını kaybettiği belirledi. Polis Güçleri ekipleri ise görüngü durumunda 26 boş kapçık buldu. Demir’in cenazesi, yakınları yoluyla alınarak memleketi Şanlıurfa’bile toprağa verildi.

Silahlı saldırıyla ilişkin mücahede başlatan İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Büro Müdürlüğü Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri, bölgedeki ve şüphelilerin kaçış güzergahındaki güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Polis Güçleri, kamyoneti Ercan Toksöz’ünkullandığını, aracın kasasında oturan Ayetullah Alkaç’ınkalaşnikof tüfek, yanındaki ağabeyi Ahmet Alkaç’ınise tabancayla elem açtığını belirledi. Saklandıkları adrese planlı operasyonda Toksöz, Ayetullah ile ağabeyleri Ahmet ve Hazar Alkaç’ınaralarında bulunduğu 7 suratsız yakalandı.

Akaryakıt istasyonu sahibinin akrabası İsmail A.’nın motosikletinin çalındığı, hırsızlıktan birlikte Ayetullah Alkaç’ı sorumlu tuttuğu öne sürüldü. İsmail A.’nın motosikletini ansız getirmesini istediği Alkaç’ı darp ettiği, bu nedenle düet beyninde yağılık başladığı öğrenildi. Bunun üstüne bile Alkaç’ın, akaryakıt istasyonuna silahlı atılım düzenlediği tez edildi.

Emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye irsal edilen şüphelilerden Ayetullah, Ahmet ve Hazar Alkaç ile Ercan Toksöz çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, başka 3 şüpheli ise adli kontrol neredeyse başıboş bırakıldı.

Share: