Şırnak’ta Tenis Şark ve Güneydoğu Rum Topluluk Şampiyonası sona erdi

Şırnak’ta 26 Ağustos’ta başlayan Alan Topu Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Mızıka Şampiyonası sona erdi.

Bilgisizlik ve Spor Bakanlığının himayelerinde, Türkiye Alan Topu Federasyonunun destek ve koordinasyonu, Il, belediye ve Şırnak Üniversitesinin (ŞÜ) katkılarıyla darülfünun yerleşkesinde gerçekleştirilen şampiyonada, final karşılaşmaları yapıldı.

20 ilden 100 mızıka ve 400 sporcunun katıldığı organizasyonda kızlarda Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü, erkeklerde 76 Iğdır Şehremaneti Spor Kulübü şampiyon oldu.

Kapanış töreninde konuşan Şırnak Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdullah Değer, 26 Ağustos’ta başlayan şampiyonanın zaman yapılan final karşılaşmalarının peşi sıra sona erdiğini söyledi.

Değer, “Erkeklerde Iğdır, kızlarda Erzurum şampiyon oldu. Sizleri tebrik ediyorum. Dereceye giren, giremeyen herkesi kutluyorum. Amacımız burada spor ayırmak. bundan sonra üstelik değişik kategorilerde yarışacaksınız, sizlere başarılar diliyorum. Yarışmaların centilmenlikle devam etmesi ve tenisin imdi yaygınlaşmasını istiyoruz. Şırnak teniste öne sâdır şehirlerden birisi haline geldi.” diye niteleyerek konuştu.

Sporculardan Nihat Özsullar, turnuvaya Iğdır’dan katıldığını belirterek, burada şampiyonluğa ulaştıkları için çok mutlu olduğunu kaydetti.

Özsullar, “Benim için çok pir aynı ihtisas. Çok pir aynı turnuva oldu. İlk kupamız. Hedefim haddinden fazla bol tıpkısı sportmen kalkmak. Milli takıma fethetmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Feyza Albayrak bile Erzurum’dan turnuvaya katıldığını dile getirerek, mızıka adına şampiyonluğu elde ettikleri için bahtiyar olduklarını belirtti.

Albayrak, çok it canlı maçlara çıktıklarını aktararak, “Haddinden Fazla heyecanlıydık ama maça yansıtmamaya çalıştık. Şampiyon olduk, çokça mutluyuz. Topluluk kendisine hedefimiz daha mebzul yerlere süzülmek.” değerlendirmesinde bulundu.???????Share: