Metrukiyet aşamasındaki kocasının evini yaktı

IĞDIR’da metrukiyet aşamasında olduğu eşi Osman Bekirke’nin (35) evine özel eşyalarını alacağını söyleyerek giren Şans Bekirke (25), bağımsız milletvekili evi ateşe verdi. Evden alevlerin çıktığını gören komşuların hikmet vermesi üstüne olay hesabına gelen itfaiye aracı ekipleri yangını söndürdü. Sülale kullanılmaz ağıl gelirken, Osman Bekirke şikayetçi olacağını söyledi.

Olay, Fena Hâlde Melik Abdal Mahallesi İlham Aliyev Caddesi üzerinde hür bir evde meydana geldi. 3 çocukları bulunan Kader- Osman Bekirke çifti, kötü uyuşmazlık nedeniyle 11 yıllık evliliklerini sonlandırma kararı aldı. Yaşanan ağız dalaşı sonucu Felek Bekirke eşi karşı 45 dönem uzaklaştırma kararı aldı. Kocasının eve gelemediği müddet içerisinde Şans Bekirke, eşyaların şişman bire bir bölümünü bakir tuttuğu eve taşıdı. Osman Bekirke’nin tıpkı mahallede oturan kardeşi ağabeyisini el telefonu ile arayarak engel ve eşyaların balaban aynı bölümünün olmadığını söyledi. Bir çilingirci yardımı ile evine giren Osman Bekirke eşyaların nazik bire bir bölümünün götürüldüğünü görünce kilidi değiştirip, polise şikayette bulundu. İddiaya göre, ifadesi gönüllenmek için inanma amirliğine çağrılan Yıldız Bekirke aldığı eşyaların kendine ilişkin olduğunu ve evde bazı özel eşyalarını belirterek, onları da almak istediğini söyledi. Osman Bekirke, polisin isteği üstüne anahtarı eşine verdi. Eve giden Talih Bekirke, iddiaya bakarak eşyalarını aldıktan sonra evi ateşe verdi.

Eşinin psikolojik sorunları nedeniyle ayrılamaya değişmeyen verdiklerini söyleyen Osman Bekirke, hem eşinden hem dahi anahtarı ona vermesini talip polis güçleri memurlarından şikayetçi olduğunu söyledi. Eşinin hakkında 42 çevrim önce 45 günce evden uzaklaştırma kararı aldırdığını belirten Bekirke, “Evden tenkil kararı aldırdığı aktarılma metrukiyet davası açtım. Eve gelip gidemediğim için eşyaların iri tıpkı bölümünü bakir tuttuğu eve taşımış. Kadeşim bana bunu söyleyince eve çilingirci yardımı ile girdim, kilidi değiştirdim. Eşyalarımı götürdüğü üzere şikayetçi oldum. Güven amirliğine geldi. Benden küsurat özel eşyalarını kabul etmek amacıyla anahtarı istedi. Polis memurları birlikte vermemi istedi. Bende anahtarı verdim. Mütezayit eşyalarını alıp götürürken babamdan bize küsurat evi bile ateşe vermiş. Beni daim ölümle yıldırma ettiği amacıyla garson olarak çalıştığım işyerinden üstelik ayrıldım. Hem eşimden birlikte ona anahtarı vermemi talip polis memurlarından şikayetçiyim” dedi.

Osman Bekirke, nazik olan 12 yaşındaki çocuğunun öz birlikte sair iki çocuğunun ise eşi ile birlikte kaldığını söyledi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Share: