Samsun haberi: Havza’da KYK yurtlarında kıyamet eğitimi verildi

SAMSUN (AA) Samsun’un Toprak ilçesinde Yüreklilik ve Yurtlar Kurumuna (KYK) sınırlanmış kız ve koca öğrenci yurtlarında personel ve öğrencilerine afet ve ivedili durumlara yönelik farkındalık eğitimi verildi.

2022 yılı “Türkiye Facia Tatbikat Yılı” faaliyetleri kapsamında, Toprak’dahi mevcut KYK kız ve erkek öğrenci yurtlarında personel ve öğrencilerine kıran ve ivedili durumlara müteveccih temel afet bilinci eğitimi verilerek bina boşaltma tatbikatı yapıldı.

İki mahdut binasında değişik verilen eğitimde katılımcılara afet türleri, afetin etkileri, insanların yaşadığı mekanlardaki risklerin azaltılması ve facia sırasında makul çizgi şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Yapılan bilgilendirmenin peşi sıra saat 21.00’de çalan alarm ile çatı boşaltma tatbikatı gerçekleştirildi.

KYK Nahiye Öğrenci Yurdu Müdürü Mücevher Eryiğit Gümüşçü, eğitim bilimi ile olası afetlere karşı mücehhez olma ve KYK yurtlarında artan öğrencilerde kıran bilinci düşünmek üzere bu eğitimin vereldeğini belirtti.

KYK Bölge Eş Öğrenci Yurdundaki eğitime ise Toprak Toyluk ve Spor Müdürü Cafer Uzun, Kesim Deneyimsizlik Müdürü Burak Becer ve KYK Yetersiz Müdür Yardımcısı Gökhan Başaran üstelik katıldı.

Share: