Samsun selen! Samsun’da 3 yılda 11 binden aşkın çiftçiye fide, amut ve çocuk desteği verildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 3 yılda 66 bin 403 dekar alanda istihsal yapılması amacıyla 11 bin 456 çiftçiye fide, soy sop ve rekiz desteği verdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Samsun’un Türkiye’nin yeryüzü balaban iki ovasına cemaat olduğuna bel edildi.

Tarım ve ekincilik projelerine destek veren Büyükşehir Belediyesinin üreticinin dirimsel düzeyinin yükseltilmesi, kadınların ve gençlerin zirai alandaki istihdamının artırılmasının yanında, sürdürülebilir tarımsal üretim amacıyla desteklerine devam ettiği belirtildi.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tarımsal kalkınmayı hatırlamak amacıyla üreticinin birlikte olduklarını vurguladı.

Ekincilik ve Orman Bakanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilen tarımsal desteklerle de son 3 yılda rekora imza attıklarını aktaran Demir, “Büyükşehir Belediyesi namına 3 yılda 66 bin 403 dekar alanda 11 bin 456 çiftçiye destek olduk. Fasulye tohumu, patates tohumu, ağızotu bitkisi tohumu, koz fidanı, çilek fidesi, semavi yemiş fidesi, kivi fidanı dağıtımı yaptık. Üreticimizin rastgele ahit yanındayız. Verdiğimiz desteklerle onların bereketine bereket kattık.” ifadesini kullandı.

Demir, üretime destek vermeye devam edeceklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Ekincilik ve Orman Bakanlığımızla birlikte çiftçilerimizin daha kolay istihsal yapması namına büyük destekler sağladık. Bu destekler, im çeşitliliğini çoğaltarak, üretimin artırılmasında cesim kurum oynuyor. Bizim bütün coğrafyamız üretim alanı. Biz Büyükşehir kendisine Samsun’un üretimine, bereketine yardım fayrap etmek yerine üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya üstelik bitmeme edeceğiz.”

Share: