CANiK’ten ABD’deki üretimlik açılışı öncesi AUSA’da cisim gösterisi

Amerika Kara Kuvvetleri Birliği (AUSA) aracılığıyla düzenlenen AUSA 2022’ye katılan CANiK, cebe ve entegrasyon çözümleri ile tabiat topladı.

Samsun Mahdut Defans (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, “AUSA, ABD’dahi yıl böylecene hayata geçireceğimiz eskimemiş fabrikamız öncesinde, CANiK’in 2023 vizyonunu ve faaliyetlerini paylaştığımız eke tıpkı fuar oldu. ABD’üstelik henüz öncede bir nice federal ihaleye nida edilmiş ve mehabetli başarılar kazanmıştık. Yıpranmamış tesislerimiz ve eskimemiş ürünlerimiz ile MEMLUK’deki federal ihalelerde iddiamızı henüz birlikte arttıracağız” dedi.

SYS bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde mevrut hafif silah üreticilerinden CANiK, ESIR Kişmiri Kuvvetleri Birliği AUSA tarafından düzenlenen yıllık toplantı, konuşma ve fuar organizasyonu olan AUSA 2022’ye katıldı. 10-12 Ekim tarihlerinde BENDE’nin başkenti Washington’birlikte gerçekleştirilen etkinlikte, CANiK’in en yıpranmamış iz ve aksesuarları dahi görücüye bundan sonra. Fuarın arz çokça bandaj gören stantlarından birisi olan CANiK, yerli ve milli uçaksavarımız CANiK M2 QCB, görev tabancamız METE ve MECANIK markasının ürünlerini da sergiledi.

Yıl böylecene ÇAKER’da kullanılmamış fabrikasını açıyor

SYS Umumi Müdürü C. Yengi Aral, “Yeryüzünün en iri 6’ncı belli belirsiz cebe müstahsil firması olan CANiK markamızla büyüme yolculuğumuza sürat kesmeden bitmeme ediyoruz. Sunma büyük pazarlarımızdan biri olan KUL’de çokça yakında yıpranmamış üretimevi yatırımımız üretime geçecek. Florida’de sene böylelikle faaliyete başlayacak kullanılmamış fabrikamızla ilişik hazırlıklara bitmeme ediyoruz. AUSA 2022’birlikte, CANiK’in faaliyetlerini ve 2023 vizyonunu ÇAKER fehamet kurumları temsilcileri ile paylaştığımız önemli bire bir fuar oldu. Sene sonuna büyüklüğünde KUL’ye 100 milyon doların üstünde komutan yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“2023’te KÖLE amme kurumlarının ihalelerine talibiz”

“2023’te KUL kamu kurumlarının ihalelerine talibiz” diyen Utku Aral, AUSA yıllık derinti, konferans ve fuarı ile ilişik şu değerlendirmede bulundu:

“Bu fuar hele Amerikalı devlet otoritelerine ve mehabet ihaleleri alan tekmil platform üreticilerine CANiK’in yüksek ateşin silahları ile dost ve müttefik tüm ülkelerde çözüm ortağı olabileceğini tıpkısı el elan göstermiş oldu. CANiK adına 2018 yılında, MEMLUK Gümrük ve Temel Kayırma Kurumu’nun açtığı 800 bin adetlik tabanca alımı ihalesinde akıbet 4’e kalmayı başarmıştık. Bu, MEMLUK’bile bir Türk savunma uran firmasının eriştiği arz şişman başarıydı. Ayrıca MEMLUK’da haddinden fazla sayıda amme kurumu şişman tabanca alımı ihalelerini, yine 2018’dahi gerçekleştirmişti. 2023 yılında bu ihalelerin üzerinden kestirmece 5 yıl geçmiş olacak. Dolayısıyla 2023 yılından itibaren bu kurumların yeniden ihaleler açacaklarını öngörüyoruz. Amerikan sonuç kullanıcıların talepleri ise alınacak tabancaların değişik aksesuarlarla eğlenceli olması gerektiği yönünde. Dünyadaki neredeyse mecmu cihanşümul aksesuar üreticilerinin optik nişangahtan taktik fenerlerine ve susturucularına kadar cemi ürünleriyle tınlamalı CANiK tabanca ve 12.7mm uçaksavarımızla bu ihalelerdeki yer cıvıl cıvıl adaylardan biri olacağımızı ziyaretçilerimize göstermiş olduk.”

80 ülkeden 700 firma katıldı

AUSA 2022 kısım firmalarının, Amerikan satın alma otoriteleri ve sonuç kullanıcılarla anlaşmalar bile imzaladıkları mefret ayrımsız etkinlik yerine görülüyor. AUSA yıllık derinti, konuşma ve fuarı kapsamında Amerikan Kara Kuvvetleri personeli eliyle gerçekleştirilen muhtelif sunumlar, paneller, askeri ve milli düzenlilik konularında seminerler birlikte düzenleniyor. Seçkin sene ahenktar kendisine ESIR’nin Washington şehrinde yapılan fuarda, bu yıl 33 bin civarında ziyaretçinin yanı sıra; 80’den çok ülkeden, tahminî 700 firmanın stant açtığı belirtiliyor. – SAMSUN

Share: