Saç ve başörtüsü tasarımı ile makyaj üzerine yetişek aldılar, 2023 trendlerini öğrendiler

Kapadokya, kullanışlı saç-başörtüsü tasarımı ve makyaj eğitim programına ev sahipliği yaptı. Alelhusus 2023 yılındaki saç ve başörtüsü tasarımlarının belirlendiği program, elverişsiz içinden ve sınırlı dışından yaklaşık 150 kuaför katılımıyla yapıldı.

Nevşehir’in Ürgüp ilçesinde düzenlenen programda makyaj yapımının yanı sıra, saç ve başörtüsü tasarımı konusunda kursiyerlere kılgısal terbiye verildi. Eğitim koordinatörü Ömer Diraz, 10 yıla mümasil düzenledikleri bu eğitimlerde binlerce kuaföre eğitim bilimi verdiklerini söyledi. Diraz, “Eğitimlerimizde kursiyerlerimize bire bir eğitim bilimi modeli sunuyoruz. Burada eğitmen arkadaşlarımız modeller üzerinde kullanışlı namına sızıntı veriyor. Eğitimini tamamlayan kuaför arkadaşlarımız, özlük şehirlerine döndüklerinde, burada öğrendikleri şekilleri uygulayarak yeni modeller oluşturabiliyor. Ortaya çıkan modeller bile yıpranmamış zürriyet modeller oluyor” şeklinde konuştu.

“Saf makyajlar trend namına henüz dolay planda”

33 almanak güzellik salonu olan ve eğitime Aydın’dan katılan Ümmühan Künden ise, “Bu akademi sebebiyle bakir şeyler öğreniyorum. Bu akademiler yıpranmamış dizayn çıkartmamız için çok koskocaman” ifadelerini kullandı.

İzmir’dahi kuaförlük yaptığını belirten Betül Karagöz bile, “Yurt dışından terbiye almaya gelenler var. 2023 yılında natürel makyajlar trend adına daha yöre planda. Antrparantez sade türbanlar ve taklip modeller 2023 yılında dolay planda olacak” dedi.

Terbiye kayran kuaförler, yaptıkları makyaj ve saç tasarımlarını günün böylece tıpkı defile ile katılımcılara sundu. – NEVŞEHİR

Share: