Memleket Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce: “6’lı masanın birlikte sicili kenef”

Yurt Partisi Umumi Başkanı Muharrem İnce, “6’lı masanın de sicili bakımsız. Kılıçdaroğlu dokunulmazlıklara ‘evet’ dedi. Meral Akşener DOĞRU Parti’nin kurucusu. Davutoğlu ve Babacan orada 15 yıl vekâlet, başvekâlet yaptı” dedi.

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, tıpkı paradigma ziyaretler çerçevesinde Malatya’ya geldi. Kışla Caddesi’nde ve Şire Pazarı’ndaki esnaf ziyaretinin peşi sıra basın açıklamasında kâin İnce, “Benim politik hayatımın tek durumunda benzeri kırık yok” ifadelerini kullandı. İnce, esnaf ziyaretinin arkası sıra Malatya Tecim Sanayi Odasını (MTSO) musahabe ederek üyelerle tıpkı araya geldi. Ziyarette mütekellim MTSO Divan Başkanı Kağan Leşker, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üyelerin sektörleriyle ait yaşadığı eksiksiz sorunları ve talepleri siyasal partilere aktarma üzerine konuşma kültürünü önemsediklerini rapor eden Çeri, “İlimizde bulunan iki OSB’mizde hep 340 üretimlik bulunmakta, bu fabrikalarda kayısı başta doğmak üzere oluşum, araba aksamları, iklimlendirme, akarsu ürünleri, besin ve hayvanca mamuller sektörlerinde istihsal yapılmaktadır. Malatya sanayisinde kestirmece 40 bin can istihdam edilmektedir. Hedefimiz, hem sanayimizde hem da ticari işletmelerdeki istihdam rakamlarını daha yukarılara çıkarmaktır. Bu anlamda makro icraat yürütüyoruz” diyerek konuştu.

“2021 yılında 425 milyon dolar ile tarihi rekor kırdık”

Malatya’nın genişlik kocaman dirimlik kaynağının sarıerik olduğunu ve kayısının 50 bin ailenin gelir kapısı olduğuna üstelik değinen Asker, “Malatya’mızın arz mehabetli gelir kaynağı kayısıdır. 2017 yılında odamız tarafından KEZ coğrafi meni tescili almış kayısımız, şehrimizde tahminî 50 bin ailenin dirimlik kapısıdır. İlimizdeki yüzlerce kısım sarıerik ekonomisi yoluyla aracısız etkilenmektedir. 2022 yılının 11 ayında 66 bin ton kuru sarıerik ihracatı ile devlet ekonomisine 350 milyon dolar yardım sağladık. İlimizin ihracat rakamları rastgele sene artıyor. 2021 yılında 425 milyon dolar ile tarihi rekor kırdık. Malatya olarak bu yılın 11 ayında bile 408 milyon dolar dış satım gerçekleştirdik” dedi.

Muharrem İnce ise “Ulus beni koltuğu oturtursa ben büyük düşünmek gerektiğine inanıyorum. Herhangi Bir husus dünya devi üzerine planlanmalı” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: