KYK yurtlarında mütezayit kısaca 550 darülfünun öğrencisi Konya’yı gezdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı Itimat ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün “Tıpkı Günde Bin Yıl Gündüz ve Medeniyet Gezisi” etkinlikleri kapsamında 31 ilden Konya’ya mevrut yaklaşık 550 üniversitesi öğrencisi, kentin tarihi ve turistik mekanlarını ülfet etti.

KYK yurtlarında kalan öğrenciler, Mevlana Müzesi’ni gezerek yetkililerden hikmet aldı ve ışık çektirdi.

Güven ve Yurtlar Umumi Müdürlüğü Eğitim, Içtimai, Kültürel ve Sportif Işler Kat Başkanı Bahtiyar Doğan, AA muhabirine, yaklaşık 550 üniversite öğrencisinin şehrin tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret ettiğini söyledi.

Doğan, öğrencilerin ziyaretle bu arada “Komşum Gönüllüleri” Projesi kapsamında yurtlardaki kazanlarda mütezayit aşkın yemekleri mahalle sakinlerine izaz ettiklerini belirtti.

Öğrencilerin, proje yardımıyla ziyaretlerinde insanların gönüllerine birlikte dokunduklarını dile getiren Doğan, Konyalılara misafirperverlikleri amacıyla teşekkürname etti.

Proje koordinatörlerinden Reyhan Değnek da öğrencilerin, Toyluk ve Spor Bakanlığı Emniyet ve Yurtlar Genel Müdürlüğü ile Gönüllülük Federasyonu ortaklığında düzenlenen projeye bandaj gösterdiklerini söyledi.

Çomak, hasbilik faaliyetlerinin önemine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“Temiz kazanlarda duran yemeklerimiz, gönüllülerimiz marifetiyle mahallelerindeki komşulara ağırlama ediliyor. Bu hasbilik faaliyetinin amacı vakit kaybetmeden yemek ikram etmek değil, gönüllere gurup etmek. Gönüllülerimiz, komşularının kapısını çalarak hem içtimai bildirişim sağlamış oluyor hem da hanelere bahtiyarlık götürüyor. Projede emeği geçen herkese ve 712 bin porsiyon yemeği ailelere ulaştıran gönüllülerimize teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler de Konya’de bulunmaktan ve organizasyona katılmaktan kontekst bahtiyar olduklarını anlatım etti.

Share: