Komutan Makro: “Gençlerimizin spora olan tutkusunu yücelteceğiz”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu olan Berkay Polat’i makamında ağırlayan Başbuğ Ekrem Şanlı, “Yürüttüğümüz çalışmalar ile birlikte gençlerimizin ve çocuklarımızın; lüzum sosyal gerek terbiye lazım spor hayatlarını bereketli değerlendirebilmeleri üzere elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hız göstermeye birlikte rastgele antlaşma bitmeme edeceğiz. Ego Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı aynı kez henüz kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Şehremini Ekrem Cesim, Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde planlı Avrupa Amatörler Satranç Turnuvasında şampiyon olan Büyükşehir Belediyesi satranç sporcusu Berkay Polat’i makamında ağırladı. 22 ülkeden toplanmış 178 sporcu beyninde bir numara olan Çelik, kazandığı bu başarıyla Başbuğ Mefret’den tebrik kartı aldı. Şehre böyle ayrımsız muvaffakiyet getirdiği için sporcuya teşekkürname fail Komutan Oylumlu, çiçek arz etti.

Spora ve sporcuya verdikleri değeri bire bir defa daha yineleyerek açıklanan Başkan Mefret, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi namına 27 farklı branşta binlerce sporcunun eğitimine bindi sağlıyoruz. Vatanına, milletine, şehrine her ahit uz aynı şeklide hizmet eden sporcular bizlerin geleceğini oluşturuyor. Yürüttüğümüz çalışmalar ile alay malay gençlerimizin ve çocuklarımızın; gerek toplumsal ister terbiye gerek spor hayatlarını verimli değerlendirebilmeleri amacıyla elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Mücahede göstermeye de her devir bitmeme edeceğiz. Ego Avrupa Şampiyonu olan sporcumuz Berkay’ı tıpkısı posta elan kutlama ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. – SAKARYA

Share: