17 yaşında çıktığı geçmiş aç maçında galibiyeti tattı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde gerçekleştirilen Muay Thai Galası’nda evvel istekli maçına sâdır 17 yaşındaki Kağan Tütük, rakibini yenerek galip geldi.

Kocaeli’üstelik 4 yıldır Muay Thai sporuyla ilgilenen Gebze Yıldızlar Spor Kulübü’nün 17 yaşındaki sporcusu Hakan Tütük, Darıca Sahili Amfiteatr Tiyatro’de Darıca Belediyesi ve Muay Thai Federasyonu Kocaeli İl Temsilciliği eliyle düzenlenen Muay Thai Galası’nda evvel profesyonel maçına daha çok. Kocaeli, Bursa, İstanbul, Sakarya ve Düzce atılmak amacıyla 5 ilden 24 elit sporcunun ringde ter döktüğü turnuvada pir benzeri uğraş ortaya koyan zinde dövüşçü, 3 raundluk mücadeleyi hakemlerin kararıyla 2-1’lik skorla kazanmayı başardı. Müsabakanın ardından madalyasını Kayran Tütük, başarılarının bitmeme edeceğini söyledi.

Tütük, “2018’dahi spora başladım. Bu müsabakayla evvel heveskâr maçıma çıktım. Domuzuna benzeri yengi aldım. Fena Hâlde ayrımsız maçtı. İki yan birlikte kıyasıya savaşım etti amma aynı kazanan var; o birlikte benim. Bu pik 4 yıldır iri bir düzentileme veriyordum. Hep hayalim bu eşkâl maçlarda dövüşmekti. Bu çağ de hayalimi gerçekleştirdim, kazandım. Devamının olacağını biliyorum. Bundan ahir hedeflerimin başında milli takıma girebilmek geliyor. Henüz sonradan üstelik bu forma organizasyonlarında ismimi çıktı duyurabilmek istiyorum” diye konuştu. – KOCAELİShare: