Kocaeli’de el otobüsü şoförünü darbeden kuşkulu tutuklandı

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, halk otobüsü şoförünü darbeden zanlı tutuklandı.

Kocaeli Cumhuriyet Altını Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, Gültepe Mahallesi’nde sefer eden 41 J 0461 plakalı ahali otobüsünün sürücüsü Cengiz Yeler’e karşı bilerek yaralama eylemini gerçekleştiren E.B’yi takip etmek için say başlatıldı.

Güven Müdürlüğü ekiplerince, adresi belirlenen E.B. İzmit’te gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan karanlık, İzmit İlçe Emniyet Müdürlüğü Yanlışlık Önleme ve Soruşturma Bölüm Amirliği ekiplerince adliyeye atıf edildi.

Savcılık sorgusu tamamlanan kaka, çıkarıldığı bekçi hakimlikçe “bile bile yaralama” suçundan tutuklandı.

Seka Park Yeri Mağrip Terminalinde toplanan Kocaeli Otobüsçüler ve Minibüsçüler Arka Birliği Başkanı Mehmet Yaşar, Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Aldanmaz ve 5 No’lu İzmit Şehiriçi Minibüs, Otobüsçüler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Niyazi Esmer ile çekmece üyeleri olaya tepki gösterdi.

Darbedilen otobüs sürücüsü Cengiz Yeler, gazetecilere, zanlıdan şikayetçi olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Kooperatifim adına, güdücü kendisine alttan aldım. Yük olmasın, yolcudur, insin binsin diye. Gereken şeyi gösterdim amma bizi darbetti. Öncesinde, arabaya vurdu. Ben da durdum ‘hayırdır’ dedim. Dedi kim, ‘Niye durmadın beni almadın’. Dedim kim, ‘Sen elini kaldırsaydın ben sebep almayayım.’ dedim. Destek arabaya ‘Kart bas.’ dedim. ‘Basmıyorum.’ dedi. ‘Sen bilirsin.’ dedim. O şekilde yukarıya çıktık. Orada indi. ‘Bana in.’ dedi. ‘İnmiyorum yürü git çocuksun.’ dedim. Bırakmadı ki direksiyondan çıkayım.”

Yaşar da amele şoförlerin, evlerine paketlemek ertelemek için çalıştığını vurgulayarak, “Bunu hep topluma para edemeyiz. Bunların önüne geçmemiz geçişsiz. Emniyeti sağlamamız lazım. Bu görev dahi bize düşüyor. Bu olayı hızlı kınıyoruz.” dedi.

Kurt ise kamu görevi yerine getiren güdücü esnafının, dünyanın yeryüzü riskli görevinlerinden birini hesabına getirdiğini söyledi.

Meslektaşlarının, öldürürcesine darbedildiğini vurgulayan Aldanmaz, “Bu yapılan olayı esefle acul kınıyoruz. Yasa nezdinde Ayn ve Kooperatifler Birliği kendisine arkadaşlarımızın arkasındayız. Bizim amacımız sadece evimize aldatmak koymak.” diye niteleyerek konuştu.

Dün, İzmit ilçesinde defa işleyen halk otobüsü sürücüsü Cengiz Yeler ile bulaşıcı E.B. arasında belirlenemeyen nedenle ağız dalaşı hamiş, otobüs durağa yanaştığı sırada E.B, Yeler’den araçtan inmesini istemişti. Sakil, şoförün araçtan inmemesi üzerine yine otobüse binerek çoban Yeler’i darbetmişti.

Share: