KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Adana’da ziyaretlerde bulundu

Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “asrın felaketi” namına nitelenen depremlerin ardından geldiği Adana’bile depremzedeleri müzakere etti.

Adana Kent Yetişek ve Araştırı Hastanesini Ilbay Süleyman Elban ile ziyaret fail Tatar, burada yetkililerden bilgelik aldı, depremzedelere önceki olsun dileklerini iletti.

Tatar, ülkesi hesabına merbutiyet, saygı ve esbak olsun dileklerini ileterek, “Bittabi acımız şişman. Bu sarsıntı felaketi Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bile yüreğimizi parçalamıştır.” dedi.

Hastanedeki afiyet çalışanlarına teşekkür fail Tatar, “Bu akşam ezanı Adana’da, bu hastanede ayrımsız posta daha Adana Kent Hastanesi’nin hangi büyüklüğünde büyük hizmetler vermekte olduğunu gördük. Hastalarımızı müzakere ederken onların memnuniyetini duydum, çok dahi memnun oldum zira gerçekten Adana Site Hastanesi kat sayı bire bir hastane. İnşallah önümüzdeki yıllarda hakeza hastaneler çoğalır.” diye niteleyerek konuştu.

Tara, depremin açtığı yaraları alay malay saracaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Cenabıhak milletimizi korusun, Allah milletimize ciddi versin ve bu yaraları hep birlikte saralım. Bu acıları hiçbir antlaşma unutmayacağız, bu acılar tek devir unutulamaz amma hanay birlikte devam ediyor. Ayrımsız zaman ilk yaraları sarıp normal hayata dönmemiz yer büyük temennimiz ve dileğimizdir. Onun için bire bir posta henüz milletimize Cenabıhak kilolu versin ve bu yaraları arz erken zamanda saralım. Bir posta elan herkese haddinden fazla esbak olsun diyorum. Bilcümle hayatlarını kaybedenlere tıpkı posta elan Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerine, yakınlarına ve milletimize gine başsağlığı diliyorum.”

Share: