KKTC Reisicumhur Ersin Tatar, Adana’da ziyaretlerde bulundu

Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “asrın felaketi” namına nitelenen depremlerin ardından geldiği Adana’de depremzedeleri musahabe etti.

Adana Şehir Yetişek ve Araştırma Hastanesini Vali Süleyman Elban ile musahabe fail Tatar, burada yetkililerden vukuf aldı, depremzedelere esbak olsun dileklerini iletti.

Tatar, ülkesi hesabına bağlılaşım, saygı ve geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Tabiatıyla acımız nazik. Bu hareket felaketi Yıldız Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde da yüreğimizi parçalamıştır.” dedi.

Hastanedeki afiyet çalışanlarına teşekkürname fail Tatar, “Bu akşam ezanı Adana’de, bu hastanede bir kat daha Adana Kent Hastanesi’nin hangi kadar büyük hizmetler vermekte olduğunu gördük. Hastalarımızı musahabe ederken onların memnuniyetini duydum, haddinden fazla da mutlu oldum çünkü kıtipiyoz Adana Site Hastanesi benzer bir sayrılarevi. İnşallah önümüzdeki yıllarda böyle hastaneler çoğalır.” diye konuştu.

Tara, depremin açtığı yaraları birlikte saracaklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Tanrı milletimizi korusun, Tanrı milletimize kısık versin ve bu yaraları hep alay malay saralım. Bu acıları tek ant unutmayacağız, bu acılar hiçbir ahit unutulamaz ama hayat de devam ediyor. Tıpkısı dakika önce yaraları sarıp normal hayata dönmemiz sunu iri temennimiz ve dileğimizdir. Onun amacıyla benzeri kat elan milletimize Cenabıhak ağır versin ve bu yaraları genişlik er zamanda saralım. Bir defa daha herkese haddinden fazla esbak olsun diyorum. Tüm hayatlarını kaybedenlere benzeri kez elan Allah’tan rahmet diliyorum. Sevenlerine, yakınlarına ve milletimize tekrar başsağlığı diliyorum.”

Share: