Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı kalkmak için yüz bin imza kampanyasına destek istedi”

Kırşehirli CB adayı Türkal, “Hemşerilerinden CB adayı almak üzere yüz bin imza kampanyasına bindi istedi”

KIRŞEHİR – İş insanı Yakup Türkal, Ankara’üstelik geçtiğimiz günlerde 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bağımsız aday olacağını açıkladıktan sonra memleketi Kırşehir’de, hemşerilerine seslenerek namzetlik için beniz bin imza amacıyla destek istedi.

Neşet Ertaş Hars Musahabe Merkezinde toplanan kalabalığa hitap eden Yakup Türkal, “Bu toprakların havası ve suyu beni etkiledi. Kırşehirli olmasam balaban ihtimalle namzet olmazdım. Şehrime insanıma ve beni destekleyenlere teşekkür ediyorum”dedi.

Dünyaya emsal olacak soylu erki modeli Anadolu’dan paylaştığını nâkil Türkal, açıklamasında; “Anadolu’dan çıkıp insanlara kazançlı özgürlüklerin ve içtimai paylaşımların olacağını anlattığımız ayrımsız kazançlı cümle kurduk. Cümle ayrımsız şeyler söylüyor ama tek kimse hal önerisini sunmuyor. Bu kardeşiniz diyor kim; insanlar arasındaki iktisadi uçurumlar artmasın azalsın diyor. İnsanlarımız arasındaki zenginleşmenin ülkemizdeki büyümenin berduş aksiyon gücüyle aynı yerlere gelinir”diye niteleyerek konuştu.

‘Deprem bizleri kenetlemeli’ diyen Türkal, “Büyük zelzele felaketi hepimizi içten etkilemiştir. Çocuklarımızı kendi çocuklarımızdan ayrı görmeyeceğiz. Sizlere ehil geçmek bizlerin harbilik borcudur. 2023 Yılı kadınlarımızın dünya kadınlarının yılı olacak. ‘Kadınlar adam, tığ insanoğluyuz’ anlayışını güdüyoruz. Kırşehir’den ayrımsız yanarca yaktık. Hiç kimse paketlemek kuyruğunda beklemeyecek. Dört nefis aynı ailenin elektrik, doğalgaz ve su parasının yarısı vatandaşta olacak. Çocuklarımızın oyuncakları üzere herhangi bir kamer ebeveyn kartına 250 lira yüklenecek.”ifadelerini kullandı.

“Bırakın Başbuğ Yardımcılığı kavgalarını”

Budun İttifakına yüklenen Reisicumhur adayı Türkal, açıklamasını şöyle sürdürdü; “Bırakın bu başkan yardımcılığı kavgalarını milletimize hangi proje sunuyorsunuz ona bakalım. Babacan’ı bile alın kadın istediğiniz kadar ekonomiyi tartışalım. Oluşturduğumuz kazançlı modeli tartışmaya açığız. Ego programımı açıklıyorum siz ne vaat ediyorsunuz.

Share: