Kırşehir’de Ulus İttifakında mesafe

CHP’li Kırşehir Belediyesinde etkin görevlinin sosyal iletişim araçları paylaşımı uyuşma ortağı İYİ Fırka ve CHP beyninde krize bozukluk oldu.

Kırşehir Belediyesine bağlı Şehir Konseyi Umumi Sekreterinin toplumsal medyada “Bilgi solda, Yazın solda, Felsefe solda, Müzik solda, Karın solda, Sorgulama solda, Vicdan solda, mülk ve kült ise sağda” paylaşımı sonrası belediyenin kavil ortağı İYİ Tümen form kaza başkanı Utku Satılmış, İYİ Parti olmadan CHP’nin belediyeyi alamayacağını ve Şehir Konseyi Umumi Sekreterinin belediyeden aylık aldığını unuttuğunu tamlayan açıklama yaptı.

Krize sebep olan paylaşım sonrası eşkâl kaymakamlık başkanı Satılmış, açıklamasında, “akıllara ziyan sözler paylaşılıyor. 39 sene sonradan sağcı seçmenin oyu ile CHP Kırşehir Belediyesini aldı. Siyasa üstü ayrımsız STK’yı kendi zihniyetinize kurban edeceksiniz. Kokuşmuş bire bir feraset ile mi CHP seçim kazanacaktır. ‘Para ve din satıyor’ gibi söylemlerle sağcıları boyamak kimsenin üstelik haddine değildir” dedi.

İlçe başkanının anlaşma belediyesinde çatlağa hastalık olan açıklaması sonrası izah işleyen Kırşehir Belediyesi Şehir Konseyi Genel Sekreteri Düş Eş ise “Gündüz kürsüsünden halinizi seyrediyorum. Suçluların telaşı içindesiniz. Ego kaynağı bana ait olmayan ideolojik tıpkı tespiti paylaştım” açıklamasında bulundu. – KIRŞEHİR

Share: