Kırklareli’nde Gaziler Haset zımnında tören düzenlendi

Kırklareli’nde 19 Eylül Gaziler Haset dolayısıyla tören düzenlendi.

Özgürlük ve El Erki Meydanı’nda planlı törende, Ilbay Birol Ekici, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Liva Mustafa Cüneyt Arıkan, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ve Bilcümle Gaziler Dayanışma Derneği Başbuğ Yardımcısı Büyük Çınar eliyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

55. Mekanize Piyade Sancak Komutanlığı Tankçı Üsteğmen Recai Enerjik, yaptığı konuşmada, 19 Ilkgüz’ün vatan topraklarını esirgeyici, Türk bayrağını dalgalandıran kahraman gazilerin günü olduğunu belirtti.

Türk milletinin insanlık tarihi süresince hür ve bağımsız milletvekili yaşadığını dile getiren Etken, “Nice devletler ve imparatorluklar kurmuş ihtişam olmanın onuruna ve kavim olmanın haysiyetine yetik olan iri Türk milleti mukaddes vatanımızın gelişigüzel karış toprağı için fedakarca ortaya koyarak savaşım fail gazilerimizi daima bağrına basmış çıktı da basmaya bitmeme edecektir.” dedi.

Dernek Başkanı Çınar dahi, Türk milletinin zaferden zafere koşan ecdadını örnek aldığını belirtti.

Gazilerin tıpkı inançla eren vatanın birliği ve bölünmezliğine, ulusal değerlerine saldıranlara karşı gelişigüzel devir soluk akıtmaya, canlarını feda etmeye hazır olduklarını aktaran Çınar, 19 Ilkgüz Gaziler Haset’nün hümayun olmasını diledi.

Share: