Edirne’den bodur kısa

Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Cilt ve Zührevi Hastalık Hastalıklar Esas Haber Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Cerbezeli, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Rektör Tabakoğlu, darülfünun bünyesinde türlü görevlerde bulunan ve emekliye ayrılan Prof. Dr. Cerbezeli’e üniversiteye vermiş olduğu yardım ve hizmetlerden ötürü teşekkür ederek, ailesi ve sevdikleriyle birlikte bahtiyar, erinçli ve sağlık komple bir sahn diledi.

Prof. Dr. Girgin bile Trakya Üniversitesinin benzeri mensubu olmaktan çekicilik ve bahtiyarlık duyduğunu rapor ederek, üniversite ile bağının değme devir devam edeceğini dile getirdi.

Ziyaret sonunda Tabakoğlu, günün anısına Girgin’e ödül takdiminde bulundu.

“Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” tamamlandı

Trakya Üniversitesi Mimari Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi tamamlandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK vasıtasıyla desteklenen, PEMDER (Peyzaj Mimarlığı Terbiye ve Marifet Derneği) katkılarıyla ve Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü’nün sülale sahipliğinde “Tarihsel Çevrelerde Peyzaj Tasarımı Eğitimi” gerçekleştirildi.

Ankara, Akdeniz, Veli, Bartın, Işık, Tekirdağ Namık Eksiksizlik, Kırklareli ve Trakya üniversitelerinden tedrisat üyelerinin eğitmen adına katıldığı projede ayrımlı üniversitelerin peyzaj mimarlığı bölümlerinde yetişek gören 20 mektepli yetişek aldı.

Çalışma kapsamında Edirne Tarihi Şehir Merkezi’nde belirlenen 4 bölgede öğrencilerin tarihi çevrelere makul yerine planlama ve dizayn yapması istendi.

Tedrisat elemanları eşliğinde proje çalışmalarını yürüten öğrencilere yetişek sürecinde çeşitli seminerler ve düzlük gezileri düzenlendi. 7 günlük eğitim bilimi böylecene ortaya çıkan peyzaj tasarım projeleri ve modellemelerinin sunumları ile proje eğitimi tamamlandı.

Share: