KAEÜ öğrenci ve tedrisat elemanları yurtlardaki depremzede çocuklara psikososyal destek veriyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğrenci ve öğretim elemanları, çocuklara sosyal ıslah çalışmaları yaparak aktiviteler düzenliyor.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya bakarak, üniversite bünyesindeki Kıran Koordinasyon Merkezinde işyar birçok gönüllü tedris elemanı ve mektepli, özge kamu gelgel ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde fiilen, KYK yurtlarında küsurat depremzede aileler ve çocukların yaralarının sarılmasına ulama sağlıyor.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, oyun terapileri ve ekip çalışmalarıyla çocukların yaşanan olumsuz süreci atlatmalarına havari adına sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin esasen itibaren haddinden fazla sayıda fahri terbiye ekibi çocuklarla pentür, okuma, suret ve geleneksel zeka oyunları oynayarak çocukların deprem psikolojisini dümdüz atlatabilmeleri amacıyla hayat dolu yönlerini ortaya tart ve destekleme çalışması da yürütüyor.

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, çocukların mukavim benzeri süreçten geçtiğini belirterek, sarsıcı sürecin izlerini vahim hisseden çocukları bu psikolojiden fasletmek üzere değişik çalışmalar yaptıklarını anlatım etti.

Üniversite yerine icap ayni arkalama ister mıntıka da yemek ikramı noktasında imkanlar çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda dahi üniversitenin asli görevlerinden biri olan çocuk eğitimi ve psikolojisi hususunda çocuklara destek sağladıklarını kaydetti.

Share: