KAEÜ mektepli ve tedris elemanları yurtlardaki depremzede çocuklara psikososyal destek veriyor

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) öğrenci ve öğretim elemanları, çocuklara içtimai ıslah çalışmaları yaparak aktiviteler düzenliyor.

KAEÜ’den yapılan açıklamaya bakarak, darülfünun bünyesindeki Kıran Eş Güdüm Merkezinde görevli birçok fahri tedris elemanı ve öğrenci, başka kamu gelgel ve kuruluşlarıyla koordineli şekilde fiilen, KYK yurtlarında mütezayit depremzede aileler ve çocukların yaralarının sarılmasına yardım sağlıyor.

Gönüllü eğitimciler ve öğrenciler, baziçe terapileri ve grup çalışmalarıyla çocukların yaşanan aksi süreci atlatmalarına yardımcı namına sosyalleşmelerini sağlıyor. Sürecin esasen itibaren çokça sayıda fahri terbiye ekibi çocuklarla pentür, kıraat, gösterici ve geleneksel zeka oyunları oynayarak çocukların yer sarsıntısı psikolojisini kolay atlatabilmeleri için etkili yönlerini ortaya çıkarma ve terviç çalışması da yürütüyor.

KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Yurt Karakaya, çocukların güçlü aynı süreçten geçtiğini belirterek, sarsıcı sürecin izlerini ağır sıklet hisseden çocukları bu psikolojiden vermek amacıyla muhtelif çalışmalar yaptıklarını rapor etti.

Üniversite adına lüzum ayni yardım lazım kesim bile kemirmek ikramı noktasında imkanlar çerçevesinde ellerinden geleni yaptıklarını vurgulayan Karakaya, şu anda bile üniversitenin asli görevlerinden biri olan yavru eğitimi ve psikolojisi hususunda çocuklara bindi sağladıklarını kaydetti.

Share: