İlginç düğünün adresi Türkiye! Gelin ve damadı görenlerin ağzı münhal kaldı

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan ayrımsız binicilik kulübünde, görenlerin ağzını yalınlık bırakan bire bir dernek gerçekleştirildi. Kulübün çekici atlarından ‘Rapunzel’ ile ayvaz atlarından ‘Miltekin’ için geçmiş kına gecesi düzenlendi. Daha sonraları ise iki beygir, davullu-zurnalı düğünle hayatlarını birleştirdi. Düğünde Rapunzel’e bürük, Miltekin’e ise kurdeleden yapılan papyon kravat takıldı. İki atın da getirilmesiyle birlikte davul-zurna çalındı, katılımcılar atlarla alay malay halay çekti. Gelinin duvağı açıldıktan sonradan, etki merasimine geçildi. Atları sunu sevindiren armağan ise bir balya saman oldu. Gerçeğini aratmayan dernek mülevven görüntülere manzara oldu.

“İNSANLAR GİBİ ATLARIN ÜSTELIK FARKLI FARKLI KARAKTERLERİ VAR”

Böyle ayrımsız aranjman yapmalarındaki amacın, insanların atlara olan nikbet ve ilgisini yükseltmek olduğunu belirten binicilik kulübü başkanı Güçlü Taştepe, “Böyle benzeri mizahsen yapalım dedik. Bu amaçla çekmiş olduğumuz tıpkısı videoydu. Sosyal medyada üstelik haddinden fazla çok izlenme yakalandı. Doğrusu da güzel oldu, ağır ezgi oldu. Elhak amacımız aramak ve eğlendirmekti. Bunu üstelik yakaladığımızı anlıyoruz. Biz insanlar gibi atların da ayrımlı değişik karakterleri var. Bugün tığ bu hissiyatlara kapılıyorken, atlar de benzeri hissiyatlara kapılabiliyor. Aynı kısrak çiftleşme döneminde talepkar oluyor ve beyini seçiyor. Herhangi Bir aygır ile çiftleşmiyor. Alımlı atımızın de irade etmesi lazım, daha sonraları birlikte koca atı beğenmesi lazım ki o çiftleşme kısmında talepkar olması geçişsiz” dedi.

“BİNİCİLİK 2 RUHUN BİRLEŞEREK YAPTIĞI BİR SPOR DALIDIR”

Atların duygularının, binicisinin duygularına bakarak şekillendiğini vurgulayan Taştepe, “Binicilik, 2 ruhun, 2 bedenin birleşerek yaptığı ayrımsız spor dalıdır. Bugün ben damarı bozuk bir şekilde bu atın yanına yaklaştığım zaman bu at bile sinirleniyor. Ben bahtiyar ve huzurluysam atlama beygiri dahi mutlu ve huzurlu oluyor. Ben heyecanlıysam at birlikte hararetli oluyor. Aynı atasözümüz var; ‘At sahibine bakarak kişner’, gerçekten doğru tıpkı cümledir bu, doğru ayrımsız sözdür. Bugün benim ruh halim nasılsa bindiğim evet üstelik sahibi olduğum evet birlikte beraber olduğum atlama beygiri de bire bir ruha sahip oluyor, bire bir ruha bürülü oluyor. Cerrar atımız Rapunzel. Rapunzel elan 2 yaşında kısrak atımız, Ahal tekedir. Sarışın olmasından ve tüy yapısından anlaşılır filhakika. Aygırımız Miltekin üstelik 14 yaşında. Çok görmüş geçirmiş ayrımsız aygırdır” diye niteleyerek konuştu.

Share: