Kocaeli yerli haberleri… Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu’nu içli fotoğraf

Kocaeli’de gerçekleşen tıpkısı etkinlikte İl Güvenlik Müdürü Veysal Tipioğlu’na anlamlı benzeri ışık dürü edildi. Veysal Tipioğlu’nun dedesi Ahmet Tipioğlu’nun 1922 yılında Bursa’nın kurtuluşunda askeri karargaha bayrağı ilk calip silah arkadaşlarıyla bu arada çekildikleri rubai, duygulu anlara hayal oldu.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde KAISİAD (Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği) aracılığıyla kahvaltı programı düzenlendi. Kahvaltıya Kocaeli İl Güven Müdürü Veysal Tipioğlu de katıldı. Bursa KAISİAD Başkanı Yener Keder aracılığıyla Veysal Tipioğlu’na bağış edilen çerçeveletilmiş fotoğraf duygun anlara tayf oldu. Veysal Tipioğlu’nun Halas Savaşı’nda Bursa’nın kurtuluşunda savaş fail dedesi Ahmet Tipioğlu ve zırh arkadaşlarının fotoğrafı kendisine armağan edildi. Ahmet Tipioğlu’nun 11 Eylül 1922’üstelik Bursa’nın kurtuluşunda o günkü uray binasına girip, askeri karargaha önce bayrağı çeken ekibin içerisinde düz aldığı öğrenildi.

“Hakeza benzeri dedenin torunu, evladı olmaktan bir posta elan gelgel duydum”

Çokça duygulandığını ve gururlandığını belirten Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, “Beni çok mutlu edip çokça manalı ayrımsız fotoğrafı getirdiniz. Bursa’dan mevrut muhterem hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ermiş Türk milletinin hep ailelerinin fertlerinde vatan, ulus, alem ve yiğitlik türküleri tüter. Vatan, millet, bayrak amacıyla şahitlik şerbetini içen aslanların olduğu bire bir ülkenin evlatlarıyız. Hangi mutlu ki hakeza tıpkısı milletin evladı olduğuma, aynı sefer elan kurum duydum. Kanlarıyla aziz bayrağımızı öncü işleyen, topraklarımızı yurt eden aziz şehitlerimizi ayrımsız el henüz huzurlarınızda rahmet ve minnetle anıyorum. Devletimizin her zamandan daha aşkın birliğe, beraberliğe, kardeşliğe ihtiyacı olduğunu, birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi severek bu arada adına ülkeye, millete, bayrağa çalışmak gerekliliğini rapor ediyorum. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü üstelik bu düsturlarla saygıdeğer Kocaelilileri asayiş emniyetinin, can, mülk ve ırz güvenliğinin sağlanması noktasında tek fedakarlıktan kaçınmadan layenkati ermiş Kocaelililerin emrindedir. Hakeza bire bir dedenin birlikte torunu, evladı olmaktan tıpkı misil elan gelgel duydum. Hep şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu. – KOCAELİ

Share: