İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜNDE IHTARNAME

İSTANBUL İl Sağlık Müdürlüğü uğrunda toplanan afiyet çalışanları, akıbet zamanlarda açıklayan keyif reformunun tam olmadığını belirterek gösteri yaptı.

Esenlik çalışanları, İstanbul Esenyurt Mehabet Hastanesi’nde sessiz olmaları üzerine uyardığı pestil yakınları marifetiyle uğradığı bıçaklı atılım sonucu yaşamını yitiren düzenlilik görevlisi Çakırdoğan Okutan amacıyla çekinmek duruşunda bulundu. Henüz sonraları, İSAHED ve Türk Esenlik Sen üyeleri, serencam günlerde açıklanan ” Beyaz Reform” adlı esenlik reformunun çalışma şartlarını iyileştirmediğini, ücretlerin tam olmadığı ve unvanlarının hiçe sayıldığını kanıt ederek basın açıklaması yaptı.

Grup hesabına İSAHED umumi heyet Başkanı Vildan Işıklı, yaptığı matbuat açıklamasında, “Henüz 2 çevrim önce tıpkı arkadaşımızı elan kurban verdiğimiz, sağlıkta şiddet terörünü önleyin. Hizmet sunanın ve bakım alanın türe ettiği keyif sistemini hazırlamak için sahanın sesine kulak verin. Damarlı hiçbir aplikasyon bizim nezdimizde ne teşvik ne da reform değildir” dedi.Share: