İçişleri Bakanı Soylu, Bilecik’te AK Tümen Organizasyon Akademisi’nde konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, “Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde zaman 120’nin altına düştü, henüz aşağıya düştü üstelik onu sonradan söyleyeceğim, Türkiye’deki yıldırıcı sayısı. Tasalı oluyor birileri. Münasebet hakeza söylüyorsunuz? Niye öyle söylüyorsunuz? Girişim atamıyorlar, kadem.” dedi.

Icra Vekili Aristokrat, Bilecik’in Osmaneli ilçesindeki Sakarya Salonu’nda düzenlenen “AK Öğür Düzenleme Akademisi Türkiye Yüzyılı Terbiye Programı”nda yaptığı konuşmada, Türkiye’yi geçmişten aldıkları tecrübelerle bambaşka tıpkısı noktaya akilane taşıdıklarını söyledi.

Türkiye’nin bir nice meseleyle senkronik savaş ortaya koyduğunu ve bunu başarıyla yaptığını vurgulayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye terörle şakkadak bir noktadan bir noktaya geldi. Takkadak bugün mü geldi? Faydalı. Geçmişteki tecrübelerimiz oluştu. Yıllarca bize dediler kim aha ’20 yaşındaki evlatlarımızı askere gönderiyorsunuz. Eli henüz yeni cebe tutmuş. Onu terörle mücadeleye gönderiyorsunuz. Terörle uğraş arzulu tıpkı iştir. Yapılması gereken buraya elan dolgunca talimli, yıllarca bu işleri yapmış, bu hisse senedi amacıyla eğitilmiş, yıllarca günlerce arazide durmayı bilici ve benzeri düzen bağı içerisinde terörle mücadeleyi yapabilecek kadroları var.’ Tayyip Erdoğan bunu yaptı. Bu konudaki aç askerliği, arzulu jandarmalığı, hevesli periferi güvenliği… Bunu getirdi. Yüzdelik 90 zaman jandarmanın profesyonellik oranı. Türk Silahlı Kuvvetleri birlikte benzeri orana doğru aceleci bire bir şekilde gitmektedir. Deniz Boyu Güvenlikte yüzde 100. Şayet bizim zaman bu konuda tıpkısı profesyonelleşmemiz tor olsaydı yani 21’inci asrın başından itibaren 20 yıldır bu anlayışı sürdürmemiş olsaydık, işin başından itibaren meseleyi sıkı tutmasaydık, meseleyi dolgunca çözümleme edip, gani çözümleme edip, eksiklerimiz nelerdir, neler yapmamız gerekir dolgunca bilmemiş olsaydık bugün aynı belalarla, aynı sıkıntılarla yüz yüze kalırdık. Bugün şayet insansız gelgel aracımız, silahlı insansız gelgel aracımız varsa bu politikanın sonucudur.”

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyarbakır’daki mitingini hatırlatarak, kendisinin birlikte tıpkı birçok çevrim evvel bu şehirde ve ilçelerinde ziyaretlerde bulunduğunu belirtti.

Bütün ilçeleri bir tane biricik gezdiğini aktaran Aristokrat, şunları anlattı:

“Türkiye’nin yer modern şehirlerinden biri oldu Diyarbakır. Şayet PKK’nın elinde kalsaydı, şayet teröre mülemma belediyelerinde kalsaydı tek envestisman oraya gitmeyecek, herhangi bir mülk terör örgütüne dağa gidecek ve peşi sıra bize cebe adına, kurşun olarak anlayışsız dönecekti. Allah’a hamdolsun. Gün Doğusu ve Güneydoğu’de bugün hoca var, hem birlikte Batı’dan imdi var. Doktor var, şifahane var. Seçme ilde darülfünun var. Hava Meydanı var. Mezralara kadar yollar var, asfaltlar var. Şu anda yalnız Diyarbakır’dahi 40 nazik yatırımcı Birleştirme Uran Sitesi’nde vakit bekliyor. Hoppadak teröristi değil ayrımsız zamanda terörizmi oluşturan bilcümle kaynakları üstelik kurutmaya yönelik bire bir politikayı YANLIŞSIZ Fırka, Topluluk İttifakı, Türkiye’nin önüne hem da 21’inci yüzyılın yer makro seçeneği olarak ortaya koydu.”

“Değerlerimizi başkalaştıracak tıpkı anlayışa raci politika oluşturmaya çalışıyorlar”

Aristokrat, hemen teröristlerden kaynaklanan bire bir maliyetin söz konusu olmadığına değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bire Bir zamanda kültürel terörizm var. Değerlerini unutturmaya çalışılan, dinini unutturmaya çalışılan, birliği unutturulmaya çalışılan, esas baba sevgisi ve eş bağlılığını unutturmaya çalışılan aynı yıldırı örgütü propagandası, yıllarca bizden ayırmaya… Umum Avrupa’nın politikası, umum Amerika’nın politikası böl-parçala-yönet, kimliğini değiştir ve başkalaştır. Motamot Türkiye’ye bugün uyguladıkları üzere. Hangi olacak? LGBT getirecekler Türkiye’ye. Beni bağışlayın, erkeklerle rical evlenecek, kadınlarla kadınlar evlenecek. Umum Kılıçdaroğlu’na bakarak tıpkısı siyaset. Yazıklar olsun. Hep değerlerden yoksun. Bütün anlayışlardan mahrum. Avrupalının ve Batı’nın gönlüne gireceğim diyerek neredeyse hep değerlerimizi başkalaştıracak benzeri anlayışa raci tıpkı politika oluşturmaya çalışıyorlar. Büyükelçiler ne ferman verirlerse, Batı’dan ne talimatı alırlarsa, hamburger yerken onlara neler söyleniyorsa tabii bunu Türkiye’bile örgütlemeye çalışıyorlar. Şayet terörden arındırılmak üzere kayyum belediyeler fariza almamış olsaydı… Bu bile tıpkısı politika adına Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun ve Türkiye’nin huzuru amacıyla çok majör benzeri proses ortaya koydu. Bugün kayyum belediyelerle orada hem dahi gayet evire çevire bir şekilde hem şehirlerin imarı ve inşası gerçekleştirilmekte hem vatandaşların evine gidilmekte hem vatandaşların bakım ayağına götürülmektedir. Terörle mücadelede sınırımızın ötesinde, sınırımızın içerisinde zaman 120’nin altına düştü, elan aşağıya düştü birlikte onu sonra söyleyeceğim, Türkiye’deki yıldırıcı sayısı. Rahatsız oluyor birileri. Ne hakeza söylüyorsunuz? Illet öyle söylüyorsunuz? Adım atamıyorlar, aşama.”

Bundan 5 yıl ilk “Hamle atamayacaklar, dağlarda gezemeyecekler” dediğinde kimilerinin kolpo geçtiğine dikkati çekici Aristokrat, “Kim numara geçiyordu? HDP’liler. Ki numara geçiyordu? PKK’lılar. Hangi oldu demin? Aşama atamayacaklar. Vakit Kaybetmeden burada değil, Irak’ın kuzeyinde de Suriye’birlikte dahi hep yıldırı bataklıklarını kurutmazsak namerdiz. Onlar Türkiye’yi tanımıyorlar. Onların bu milleti tanımıyorlar. Bugün Diyarbakır’da, Şırnak’ta, Batman’birlikte, Hakkari’da gecenin saat 12.00’sine, 01.00’ine, 02.00’sine kadar insanlar erinç içerisinde geziyorlar. Kollar bundan sonra dağa gitmenin hayalini kurmuyorlar. Üniversiteye gitmenin, bu millete faydalı olmanın ailesine, annesine, babasına velet olmanın hayalini kuruyorlar. Tayyip Erdoğan’ın bile AK Öğür’nin üstelik bugün Halk İttifakı’nın dahi yaptığı budur. Siz, Türkiye ve Türkiye’yi yönetmediniz, Türkiye’ye devrim getirdiniz.” diye konuştu.

“HDP üstelik PKK bile İYİ Parti da tıpkı çizgiden yürüyüp gidiyor”

Cumhuriyet’in eskimemiş yüzyılına girildiğini anımsatan Aristokrat, Türkiye’nin tehlikesiz, güvenli, sözüne güvenli, etrafındaki coğrafyanın beher ülkesinin özlük hesabına eminliğini almış ayrımsız mevki anlayışını yıllardan beri ortaya koyduğunu vurguladı.

Icra Vekili Aristokrat, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Siz ötekilerin birbirleriyle sureta dalaşmalarına bakmayın. Sözde? Meral Akşener ile Pervin Buldan birbirleriyle atışıyorlar. Bu neye analog biliyor musunuz? Neye benzediğini anlatayım. Bu bankaların uğrunda bazı bazı emekliler bir vakitler aylık almaya giderlerdi. Tabii dolandırıcılar var orada. Birileriyle kavga edenler güya… ‘Tantanacılar’ derler bunlara. Öyle ihtişam yaparlar. Kavga ederler. Yaşlılar, ‘Ayrıntılar yapmayın’ dediği andan itibaren dünyalık cepten gider. Demin bunların işi HDP ile İYİ Parti, Meral Akşener ile Pervin Buldan’ın işi ne biliyor musunuz? Ihtişam yarmak. Gösteriş yaparken ‘Acaba ne Ankara belediyesinden ve İstanbul belediyesinden hangi ihaleleri cebimize indireceğiz?’ onun hesabını yapıyorlar. Eksantrik hiçbir hesapları yok. Buna inanın. On Paralık ihalede savaş ettiklerini gördünüz mü? Tek belediyedeki rantın paylaşımında çekişme ettiklerini gördünüz mü? Hiç belediyedeki müdürlüklerde, İstanbul’dahi, Ankara’da, başka yerlerde bu rantın paylaşımında, belediyelerdeki müdürlüklerde, umumi heyet üyeliklerinde gelişigüzel çekişme ettiklerini gördünüz mü? Yararlı. Çünkü neden biliyor musunuz? Bunun bile tıpkısı sebebi var esasta. Sebebi şu patronları bir; Amerika. Amerika mir veriyor, HDP birlikte PKK bile İYİ Tümen da benzeri çizgiden yürüyüp gidiyor. Ağız Ağıza budur. Tek onların çizgisinden çıkamazlar çünkü ipleri elinde. İstedikleri ant çekerler. İstedikleri antlaşma gözdağı ederler. İstedikleri zaman içlerinden bire bir koca çıkartıp zılgıt ettirirler. Tutsak olmuşlarla Türkiye’bile yöntem yapılmaz. Türkiye’dahi Tayyip Erdoğan kabil ipi cebinde gezenlerle siyasa yapılır. Bu ülkeye kendisini adayanlarla siyasa yapıyor. Bu mutluluk anca gelişir, büyür, zenginleşir. Bu büyüklük öyle etrafındaki coğrafyaya kendi değerlerini pekiştirir.”

“Sizin hırsızlığınıza ayn yuman alçaktır, namerttir”

Altyapısını aktif şekilde oluşturan ve yarına ümitle vekil tıpkısı Türkiye’nin var olduğunu anlatan Soylu, şunları rapor etti:

“Bunlar bütün bu arada gerçekleştirildi. Bunları bütün bu arada yapıldı. Ne olacak? Kılıçdaroğlu öyle mi? Üç koyunu güdemezler. Kaybeder, koyunu güderken hamburgerci da bulamaz. Orada hamburgerci üstelik olmaz. Senelerce böyle yaptılar. Senelerce bühtan ettiler. Türk Silahlı Kuvvetleri de iftira… Güya? Kimyevi cebe kullandı. Jandarmaya, emniyete, bu ülkenin İçişleri Bakanına, Cumhurbaşkanına ‘Siz eroin ticareti yapıp akan açığınızı kapatıyorsunuz’ diye niteleyerek dünyanın yer aheste iftirasını ortaya koydu. Yetmez. Adamlarına Yalova’üstelik murafaa bastırttı. Hırsızlık etme. Bilecik’te yaptılar. Yakaladılar mı? Sesleri çıkıyor mu? İyi ya istediğinizi yapacaksınız. Sizin hırsızlığınıza ayn yuman alçaktır, namerttir. Gelişigüzel soy pazarlığı yapacaksınız Bilecik’te. Seçkin tip herzeyi yiyeceksiniz. Temas tip haltı işleyeceksiniz. Bilahare bile ‘Bizim üzerimize geliyorsunuz’ diye niteleyerek bizi korkutacaksınız. Geçti o günler. Bu milletin bir tane kuruşunu size yedirmeyeceğiz, tevzi ettirmeyeceğiz. Demincek hangi yaptılar Yalova’dahi? Haydutlar takımına mahkeme bastırdılar. Hakimleri zılgıt ettirdiler, savcıları tehdit ettirdiler. Recep Tayyip Erdoğan’a haram konuldu? Mahkeme bastı mı? Merhum Erbakan, merhum Demirel, Baykal, rahmetlik Ecevit, hepsini Zincirbozan’a Hamzakoy’a götürdüler. Ki murafaa bastı? Değme cins haksızlıklarla karşı karşıya kaldılar amma haydutlar takımına sunulan talimatlar Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak, Türkiye’yi güvensiz bire bir devlet haline vermek, herkese bühtan atmak, herkese mil atmak, ortalığı gölgelendirmek, ondan sonraları üstelik Amerika’nın, Avrupa’nın istediği gibi baziçe kurmasını, burada istediğini yapabilmesini imkanlı ağıl getirebilmek, tezgahları bu. Ama bir şeyi adisyon edelim. Bunlar Tayyip Erdoğan’ı, şu vicdanlı kadroyu ve ermiş milletimizi adisyon edemiyorlar.”

Vekil Aristokrat, Türkiye Yüzyılı’nın hedeflerin, değerlerin, istikrarın, Türkiye’nin etraftaki coğrafyadaki mağdurların ve mazlumların kardeş kardeş el uzattığı bir beniz yıl olacağını belirtti.

Türkiye’üstelik yumruk olanı başaran ayrımsız teşkilatla alay malay olduğunu dile getiren Aristokrat, şöyle dedi:

“Siz edisyon olanı başardınız. Bundan sonrası daha abat. Çünkü yapabileceğinizi gösterdiniz. Zira bu millete elbette yapabileceğini gösterdiniz. Bu millete kuşkusuz vesayetin yenileceğini, elbette darbelerin yenik edileceğini, pekâlâ berrak ellerle F-16’ların korkutulacağını, elbette Amerika’nın oyuncağı FETÖ’nün bu ülkede dağınık edileceğini gösterdiniz. Evcil ve milli enerjimizi Türkiye Yüzyılı’nda yüzde 90’ların üzerine çıkaracağız. Takkadak o değil. tek makine yaptık, çıldırdılar. Elli tip domates dolması attılar. Bu Türkiye Yüzyılı’nda tığ da bizden ahir gençler kaç çıngı ay berrak araba yapacaklar, çıldıracaklar. Uçaklar yapacaklar. Dünyanın sunu çağcıl gemilerini yapacaklar. Peki uzaydan bütün dünyaya bu işin nasıl yapıldığını gösterecekler. Etrafımızdaki coğrafyanın afiyet üssü olacağız… Bütün bu arada bunları göreceğiz. Hep beraber gerçekleştireceğiz. Istihsal üssü olacağız, değerler üssü olacağız. Bunları bütün beraber yapacağız, hep bu arada gerçekleştireceğiz. Siz Türkiye’nin ufkunu açtınız. Deminden 2023 seçimlerinde bütün gelişigüzel Türkiye’nin yarınına kıvrak aynı şekilde aşama atmak zamanıdır.”

Süleyman Aristokrat, 2023 seçimleri amacıyla Topluluk İttifakı’nda haddinden fazla büyük benzeri çaba ortaya koyacaklarını vurgulayarak, “Hepinizin nezdinde Sayın Dr. Heybet Bahçeli Bey’e da teşekkür geçmek istiyorum. Bizim ittifakımız bir seçme ittifakı değildir. Kimse kavisli anlamasın. Biz tıpkısı değerler, uygarlık ittifakıyız. Ertuğrul Gazi bize ne bırakmışsa biz onun savunucusu bir ittifakız. Bize Hacı Bektaş ne bırakmışsa biz onun savunucusu benzeri ittifakız. Zaman onlar kabilinden büyükelçilerin masasında pişirilmiş tıpkı geçim değiliz. Bu milletin hamurunun ittifakıyız biz ve bu Halk İttifakı bu milletin ittifakıdır. Umum birliğiyle inşallah bütün birlikte bunu sağlayacağız. Iri Kontak Partisi’yle bütün beraber kucaklaşarak 2023’te Türkiye Yüzyılı’nın imzasını kafa imzasını atacağız.” diyerek konuştu.

Programa, SELIM Fırka Bilecik Mebus Rast Kaytak, Osmaneli Belediye Reisi Münür Delimsirek, DOĞRU Tümen İl Başkanı Serkan Yıldırım, bazen ilçe şehremaneti başkanları ve partililer katıldı.

Share: