Geleceğin şampiyonları olimpiyatlara hazırlanıyor

Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı yoluyla düzenlenen ‘Yüzme bilmeyen kalmasın’ projesi çerçevesinde planlı eğitimler ile geleceğin şampiyonları hem yaza hem olimpiyatlara hazırlanıyor.

Aydınlık Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü vatandaşları spora yönlendirmek üzere çalışmalarını sürdürürken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol sonrasında 81 ilde hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi Ziyalı’dahi de sakır sakır bitmeme ediyor. Geçtiğimiz sene Bakanlığın 10 bin kişiye yüzme tedris hedefini aşan Entelektüel’ın Efeler ve Didim ilçelerindeki seyyar yüzme havuzları ile Nazilli nısıf olimpik yüzme havuzunda 2023 yılı eğitimleri başladı. Bu çerçevede eğitimlerini alan geleceğin şampiyonları, eksper antrenörler eşliğindeki antrenmanlarında hem yaza hem bile olimpiyatlara hazırlanıyor.

Konu ile ilgili Entelektüel Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü vasıtasıyla yapılan açıklamada “Nazilli Nısıf Olimpik Yüzme Havuzu’nda spor ve enerji yoğun bire bir hafta sonu geçirdik. Alanında eksper antrenörlerimiz ile çocuklarımızı şimdiden hem yaza hemde olimpiyatlara hazırlıyoruz. Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesiyle geleceğe atılan kulaçlardan kareler ise içimizi ısıtıyor” ifadelerine yer verildi. – AYDIN

Share: