Gaziantep merkezli 4 ilde ayyarlık operasyonunda 10 meşkûk gözaltına alındı

Gaziantep merkezli 4 ilde planlı dolandırıcılık operasyonunda 10 aynasız yakalandı.

İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, çoğunluğu Gaziantep tevessül etmek üzere Kahramanmaraş, Adıyaman ve Kilis’teki 30 besicinin 312 büyükbaş ve küçükbaş hayvanı alınarak parasının ödenmeden başkalarına satılması konusunda iş başlattı.

Bu kapsamda maharet ve fiziki izleme eden ekipler, kendilerini vazifeli ve tekaüt olarak tanıtarak besicilerin hayvanlarını düz ve 5 milyon teklik üstünde zarara uğratan zanlıları tayin etti.

Eş zamanlı 4 kentte belirlenen adreslere faaliyetler düzenleyen ekipler, 10 zanlıyı yakaladı.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemleri bitmeme ediyor.

Mağdur besiciler ise İl Jandarma Komutanlığına gelerek şikayetçi oldu.

Mağdurlardan 58 yaşındaki Baylan Örgün, AA muhabirine, 2 büyükbaş hayvanı üzere dolandırıcılarla 60 bin lirada anlaştıklarını belirterek, “Mal üzere kendilerini aradık, ‘gidin’ dediler. Paramızı vermediler, tığ üstelik jandarmaya gelerek şikayette bulduk. Tanrı jandarmadan razı olsun.” dedi.

Kilis’in Musabeyli ilçesinden gelen Istekli Atmaca ise dolandırıcıların internet üzerinden kendilerine ulaştıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

“Hafta sonu geldiler, bölge yapıp fiyatta anlaşıldı. Banka adisyon numarası gönderdik ve bize hesap belgesi gönderildi. Ahzüita günü olduğu ve bizim da başımıza hakeza bir molekül gelmediği üzere paranın gönderildiğini düşündük. Mal ‘pazartesi günü gelir’ dediler ve hayvanımızı götürdüler. Küçük Ay ayından bu yana paramızı alamıyoruz. Bugün dolandırıcı takım yakalandı.”Share: