Deprem Bölgesi Adıyaman’dan, Osmaniye Kadirli’ye Gelen Depremzede: “Aynı Hafta Dışarıda Kaldık. Canlılık, Akarsu ve Saf Gazın Olmaması Gravite Oldu”

HISSE SENEDI DEMİRCİOĞLU

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman ve Hatay’daki evleri yıkılan yahut hasar gören 20 birey, Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki akrabalarına sığındı. Ablasının evine sığınan depremzede Muazzez Aslangöz, “Evlerimiz hasarlı. 1 hafta dışarıda kaldık. Hayatiyet, su, tabii gazın olmaması ağırbaşlılık oldu” dedi.

Kahramanmaraş’taki depremlerden etkilenen Adıyaman ve Hatay’daki evleri yıkılan veya hasar gören depremzedelerin aynı bölümü Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki yakınlarının evlerine sığındı. Evini depremzede yakınlarına açan Gülseren Aslangöz, şunları söyledi:

“Hatay’bile olan akrabalarımı, kısaca 20 kişiyi evimde misafir ediyorum. İlk günden bu yana Uray Başkanımızın, Kızılay’ımızın birçok yardımını alıyoruz seçkin çağ bize lüzumlu hazırlıkları gıda herhangi bir türlü yardımı yapıyorlar. Vuzuh ara aşevinden dahi yemeklerimiz tedbir oluyor. Bu konuda hiçbir mağduriyetimiz yok hepsine çok teşekkürname ediyorum. Burada elimden geldiği kadar kapılarımı açtım, akrabalarıma. İnşallah imdi bile elimden geldiği kadar altın yetkililerin vesilesiyle bile yardımlarıyla üstelik burada onlara apotr olmaya çalışacağız.”

“ABLAMIN EVİNDE 20 KİŞİ KALIYORUZ”

Adıyaman’dan gelerek ablasının evine sığınan depremzede Aziz Aslangöz ise şunları söyledi:

“Adıyaman merkezde oturuyorum. 6 Şubat depreminde merkezde evler çarpış aldı, evlerimiz hasarlı. 1 hafta dışarıda kaldık lüzum çadırda gerek arabada icap korunma yerlerinde odun ateşiyle günümüz geçti. Amma aynı hafta sonraları elektrik, su, katıksız gazın olmaması sıkıntı oldu. Kadirli’birlikte ablam Gülseren Aslangöz’ün yanına geldik. Burada yaklaşık 20 kişiye yakın kalıyoruz. Sağlıklı olsun belediyemiz, arkalama kuruluşları, ister vatandaşlar ellerinden gelen yardımı, desteği cansiparane yapıyorlar. Sıradan çok teşekkür ederiz mağduriyetimizi gidermeye çalışıyorlar. Halik inşallah hakeza tıpkı afeti tekrar vatandaşlara, bizlere göstermez.”

“10 DAİREM VARDI, 10’U BILE YIKILDI”

Adıyamanlı bire bir ayrıksı depremzede Salih Özçakmakçı, “Adıyaman’dan Kadirli’ye geldim, baldızımın yanına. 10 dairem vardı, 10 dairem bile yıkıldı, buraya geldik” dedi.

Diğer tıpkısı depremzede Sıdıka Fırat ise, “Adıyaman’dan depremzede yerine geldik kardeşimin evine. Adıyaman’birlikte oğlum, gelinim, onların evi dahi yıkıldı. Hatay’daki oğlumun evi birlikte yıkıldı. Onlar üstelik buradalardı, deminden şu anda eşya alabilmek için Hatay’a gittiler, yoldalar onlar bile buraya geliyorlar. Gelinim, iri gelinimle torunum Ankara’ya gittiler arızi kendisine. Oğlum Adıyaman Uray’sinde çalıştığı için o görevi başında. Tığ de kız kardeşimin evine geldik. Bize yapılan her türlü arkalama amacıyla teşekkürname ederiz.”

Share: