Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, Esenler’de vatandaşlarla tıpkı araya geldi Açıklaması

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, “İstanbul’a aşıramento olan, ülkesine bakraç olan, milletine ihtilas olan, Esenler’e ihtilas olan bire bir Cumhur Reisi’na o çok karşılığını birlikte İstanbullunun, Esenler’in, olağandan anlayışsız vereceğine gönülden inanıyorum. Onunla metin duracağına beraberinde ve arkasında dimdik duracağına de özden inanıyorum.” dedi.

Oktay, İstanbul’daki programları kapsamında cuma namazını Esenler Suret Camisi’nde kıldı. Burada, sakat SELIM Fırka Esenler İlçe Başbuğ Yardımcısı Yüksel Özcan’ın ölüm eden annesi Cemile Özcan’ın cenaze törenine katılan Oktay, elan sonradan Esenler Dörtyol Meydanı’nda Tarihi Çınaraltı Öz Bahçesi’nde vatandaşlarla aynı araya geldi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile Esenler’i tahminî tıpkı ay önceki ziyaret ettiklerini hatırlatan Oktay, Esenler’bile muhteşem bire bir inkılap yaşandığını söyledi.

Oktay, Türkiye iri ve cıvıl cıvıl olma uğrunda kesin adımlarla ilerlemeye başladığında, takkadak sınırların dışından ve onların sözcülerinden, sınırların içinden seslerin yükselmeye başladığını tabir etti. Ayrımlı seslerin ve magazinsel boyutta değişik grupların, birlikteliklerin oluşturulmaya çalışıldığına şahit olduklarını nâkil Oktay, “Evet biz hangi yapıyoruz? YANLIŞSIZ Öğür, Topluluk İttifakı ne yapıyor? Cumhurbaşkanı’mız ne yapıyor? Tek şeyin dikkatini dağıtmasına cevaz vermiyorlar. Tek şeyin iradesini etkilemesine ve milletimizin iradesini etkilemesine, bizlerin dikkatini dağıtmasına cevaz vermeden sizlere bakım yolunda kararlı şekilde gitmeye devam ediyoruz.” diyerek konuştu.

Oktay, Cumhuriyet tarihinin bildirme şişman dolgun hane projesini açıkladıklarını belirterek 250 bin yeni konut ve 100 bin üstelik arsadan oluşan yüzyılın projesinin yemeden içmeden bölük alanında olduğunu, sair projeleri ise durdurmadıklarının altını çizdi.

Recep Tayyip Erdoğan dendiğinde, sarp duruşunun beraberinde, söylediği sözlerin akla geldiğini dile getiren Oktay, “Ağzından çıkan sözün değeri vardır ve ağzından sâdır her bir kelimenin kıymeti vardır. Çabucak zat milleti gözetiminde birlikte değil. Sunu balaban derece Cumhurbaşkanı’mız için odur. Sizlerin nezdindeki değerdir. Milleti onunla olduğu sürece, sizler Cumhurbaşkanı’mızla olduğunuz sürece, beraberinde durduğunuz sürece dosdoğru durur hamdolsun. Bütün dünyaya cebin.” ifadelerini kullandı.

“Recep Tayyip Erdoğan’ın ve onun arkadaşlarının bu asıl oyunlarla geçirecek vakti yok”

Oktay, yalnız toplantılarda değil, alışılagelen sohbetlerde birlikte ülkesinin, milletinin menfaatini düşünen ve onun diplomasisini özne ayrımsız reis gördüklerini belirterek “Dünya lideri dediğimiz dahi bu filhakika. İçerideki şişman tüvana Türkiye’nin inşasıyla alakadar üstelik dolgun bölük dedik amma onun ötesinde süratle zaten diğer alanlardaki gelişmelere hepiniz şahitsiniz. Dünya liderliği elden konuşmayla olmuyor.” diyerek konuştu.

Reisicumhur Erdoğan’ın söylediği gelişigüzel sözün altını doldurduğunu kaydeden Oktay, şöyle konuştu:

“Bunu 15 Temmuz’bile yaşadık. Türkiye’yi yürüdüğü yolda zayıf düşürmeye çalışanların oynadıkları oyunun bittabi altında kaldıklarını, milletin nasıl benzeri ve beraber olduğunu, namına kurşun sıktırmaya çalıştıkları o çeri giyinik teröristlerin içinden temizledikten bilahare ordumuzun şüphesiz hemen çizi içre değil asayiş güçlerimizin sınırın ötesinde bile şüphesiz dosdoğru ayakta durduğunu Suriye’deki operasyonlarımızda de gördünüz. Karabağ’da dahi gördünüz. Dünyanın beher tarafında dahi gördünüz. Katar’birlikte bile yaşadık bunu. Somali’da dahi yaşadık bunu. Filistin’üstelik da elimizden gelen herhangi bir şeyi yapmaya çalıştık. Akdeniz’bile üstelik gördünüz. Libya’dahi da ve Balkanlar’üstelik da… Temizlendikten bilahare metin duran bire bir ordunuz, askeri anlamda güçlüyse önceleri yapamadığınız Türkiye’nin yapamadığı, önüne engeller çıkarılan ‘Şu silahı veririz ama şunu birlikte kullanamazsınız.’ denilen olayı kişi iradesini, özlük kaderini kendisinin eline almasıyla mümkün oluyor. İşte onu nerede gördük? Savunma sanayisindeki gelişmede gördük.”

Oktay, “Dış politikada, diplomasideki başarımıza bakıldığında, hem anif güç diye ifade ettiğimiz askeri gücümüzü, hem üstelik yavaş ağırbaşlı diyerek anlatım ettiğimizi diplomasimizi liderimizden başlayarak en etkin kullanan talih Türkiye. Bunu yaptık, ‘Libya’üstelik hangi işimiz var?’ dediler. Libya’da hangi işimizin olduğunu Türkiye’den Libya’ya doğru çizdiğimiz bir minval var. Neredeyse denizlerde kapanca dahi atmaya izin etmeyecekleri aynı haritayı sürdüler ortaya. Biz o haritayı neyle yıktık? Libya’yla yaptığımız anlaşmayla yırttık. Onların anlaması ne büyüklüğünde sürdü? Belki bugün birlikte hala anlamadılar.” dedi.

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bunu intikal şansı olmadığını anlatım fail Oktay, “Kendisini ulusçu diyerek ifade eden şahsın irfan şansı elhak hiç yok. Onlar birbirlerini anlamaya çalışıyorlar. Birinin söylediğini öbürünün tekzip ettiği ‘O öyle değil, bu böyle değil’ diyerek, evvel aynı yılda ‘Masanın neresinde oturacağız?’ ikinci yılda birlikte ‘Ya bu koltuğun sahibi ki olacak?’ diye niteleyerek onun mücadelesiyle geçiriyorlar. Recep Tayyip Erdoğan’ın ve onun arkadaşlarının bu cins oyunlarla bu çeşit kolay işlerde geçirecek vakti namevcut. Hiçbirimizin yok.” değerlendirmesini yaptı.

“Recep Tayyip Erdoğan emretmek, iş fayrap etmek demektir”

İşlerinin ve görevlerinin başında olduklarının altını çizen Oktay, “Bu ülkeyi, sizleri, milletimizi dünyada sözü sabık, söylediği zaman dinlenen amma onun de ötesinde ‘Dünyanın değme neresinde hangi varsa benim vatandaşımda dahi o olacak, Esenler’dahi de o olacak.’ diyen tıpkısı Cumhurbaşkanının çizdiği basiret doğrultusunda de seçme birimiz ister öğür teşkilatlarımız, gerek kabinemiz, sizler, rastgele birimiz o yolda haddinden fazla kararlı adımlarla yürüyoruz.” dedi.

Oktay, bunun enerji, otomotiv gibi gelişigüzel alanda görüldüğüne işaret ederek, “Recep Tayyip Erdoğan girmek, gelişim yarmak demektir. Hani dünya lideri diyoruz amma. Dünyada sözü güzeşte benzeri talih, bölgesel lider ve acun liderine soyunan tıpkısı Türkiye’nin bile ifadesi. Tığ sadece geçmişle övünen aynı budun birlikte olamayız. Tığ geçmişimizle çalım duyuyoruz. Eller gibi nankörcesine küfretmiyoruz. O küfredenlere de ayn yummayız, yumdurmayız.” ifadelerini kullandı.

Fuat Oktay, şöyle konuştu:

“İstanbul’a aşık olan, ülkesine araklama olan, milletine aşıramento olan, Esenler’e aşıramento olan benzeri Cumhurbaşkanı’na o fazla karşılığını dahi İstanbullunun, Esenler’in, ziyadesiyle hoşgörüsüz vereceğine ilgiyle inanıyorum. Onunla dimdik duracağına yanında ve arkasında zinde duracağına da istekle inanıyorum. Vakit Kaybetmeden eski oyların alınması yahut vakit kaybetmeden belediyelerin alınması olayı da değil, yeni ayrımsız rekora koşmayla alakalı bilcümle alay malay inşallah bismillah diyoruz. Yolumuzda yürüyoruz. Varız değil mi Esenler? Varız değil mi İstanbul? Siz sağlıklı durdukça elhak Cumhurbaşkanı’mızın o resimleri artarak devam edecektir. Yunan’ı bile ne yaparsa yapsın, çatlasın. O onların problemi yahut dünyanın neresinde olursa olsun, okyanus ötesidir, ana deniz berisidir, umurumuzda da olamaz. Tığ bildiğimiz akilane yolda milletimizin menfaatleri doğrultusunda hareketli ve nazik Türkiye nesir önünde dosdoğru ve azimli şekilde yürümeye bitmeme ederiz.”

Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, daha bilahare Esenler’bile Dörtyol Meydanı’nda esnafı ve Selim Nokta’yı musahabe etti.

Share: