Çukurova’da bodrum otoparkı mecburi oluyor

Adana’nın form ilçesi Çukurova Şehremini Soner Sakil, alınacak meclis kararıyla yeni binalarda bodrum otoparkının mecburi ağıl getirileceğini, antrparantez asılı ve incizap intaç yapılması üzerine yasak konulacağını açıkladı. Ağırbaşlı, emin hayat alanları oluşturma çabalarının geceli gündüzlü devam edeceğini belirtti.

Vatandaşların emniyetli hayat alanlarına kavuşması amacıyla eskimemiş önlemler açıklayan Çukurova Belediye Reisi Soner Yoğun, bu konuda alacakları yeni kararları dahi halkoyu ile paylaştı. Daha önceki yaptığı açıklamalarda alacakları divan kararıyla cazibe notlarına işleyerek yükseklik konusunda sınırlama getirileceğini belirten Gösterişli, “Şambayadı-Kabasakal bölgesinde sunma erdemli su 1.60. Dolayısıyla bu bölgede genişlik fazla 5 katlı binalar yapılabilecek. 10 ikmal çabucak 2.4 deniz yerler üzere makbul. Anca yerler bile çok kalmadı. Yeni yerleşim bölgelerinde yoğunluk 1.6 yerine belirlendi ve genişlik efdal katlar dahi 5 olabilecek” dedi.

İstisnalar ortadan kalkacak

Başkan Dokunaklı, bu önlemler çerçevesinde zemin araştırma raporlarının akıllıcasına aklık hazırlanması gerektiğini vurgulayarak, “Eğer güçlendirme ve forekazık kabil arttırma tedbirleri alınması gerekiyorsa bunu zorunla arkaç getireceğiz. Aynı özge konu ise park sorunu. Park Adana’nın genişlik oylumlu sorunlarından biri. Park Yeri sorununu ortadan kaldıracak bir tedarik düşünüyoruz. Aslında yeni yapılan binalarda sınırlanmış park yeri yapma zorunluluğu var ama yönetmelikte bunun istisnaları üstelik var. ‘Araç başı şu büyüklüğünde servet yatırırsanız otopark etme zorunluluğu kalkıyor ve akıllıca olan yerlere otoparklar yapılır’ deniyor. Tığ bunu alacağımız divan kararıyla kesinlikle engelleyeceğiz, bunun hiçbir şekilde istisnası mümteni ve bodrum otoparkı mecburi olacak” diye konuştu.

Bundan bilahare yapılacak eskimemiş binalara asılı ve incizap mezuniyet ika yasağı getireceklerini bile açıklanan Kırıcı, “Bilcümle bu tedbirlerin topu sizlerin daha emin dirim alanına cemaat olması içindir” ifadesini kullandı. – ADANA

Share: