Milli Sefer Partisi ‘Genişletilmiş İstişare Kurulu’ sonuç bildirgesi açıklandı

MİLLİ Kere Partisi, ‘Genişletilmiş İstişare Kurulu’ toplantısında parti ve büyüklük gündemi ile ilişik ifade üzerine mukayyet açıklama yayımladı.

Milli Kere Partisi, Antalya’nın Side ilçesindeki bire bir otelde tümen üyelerinin katılımıyla düzenlediği faaliyet kampının serencam bildirgesini yazılı adına açıkladı. Raporda, partinin seçime girme yeterliliğine ulaştığını belirtildi.

‘SORUNLARIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ÖNERİLERİMİZİ PAYLAŞACAĞIZ’

Seçim ile ilişik hazırlıkların başlatılacağı ifade edilen raporda, “Gelinen noktada ‘ülkemiz ve partimiz’ yıpranmamış bire bir sürece girmiştir. Önümüzdeki bu yavaş süreçte, partimizin siyasetteki varlığını henüz faal ve etkili tıpkısı şekilde sürdürebilmesi için hareketin birliği ve bütünlüğü ekseninde tıpkı taraftan unsur çalışmaları başlatılarak teşkilatlarımız büyütülecek, diğer taraftan 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Mebusluk Umumi Seçimleri ile ilgilendiren hazırlıklar başlatılacaktır. Tarihe basamak atmak, olumlu, defa resim ve sorumlu ihtilaf anlayışının tıpkı gereği olarak tayin ettiğimiz sorunların çözümüne müteveccih önerilerimizi, düzenli aralıklarla hem siyasal platformlarda hem birlikte kamuoyumuzla paylaşmaya bitmeme edilecektir. Bu çerçevede, akıbet zamanların bildirme yüce gündem konusu haline mevrut, ‘kamusal alanda baş örtüsü kullanımının kanuncu güvence altına alınması’ hususu ile ait anayasa değişikliği teklifini desteklemekle gelişigüzel, bu sürecin fırsata dönüştürülerek, kuvvetler ayrılığı ve kuvvetlerin birbirini denetlemesi gerçeği ekseninde, alelhusus yargıda angarya ve teftiş sisteminin baştan ele alınarak milletimizin beklentisi doğrultusunda kanuncu aranjman kapsamına alınması gerektiğini hususunu benzeri nöbet henüz erdemli sesle anlatım ediyoruz” denildi.

‘TERÖRE KARŞI VERİLEN MÜCADELELERİ DESTEKLİYORUZ’

Raporda, Milli Kere Partisi’nin üretim ekonomisine terk etmek ve adil bölüşüm sisteminin başlatılması istenildiği anlatım edilerek, “Ülkemizde yaşanan ve maatteessüf siyasi erk yoluyla yönetilemez kuzuluk gelen hesaplı kriz yüzünden emekli, dikici, iştirakçi, işyar ve diğer yekpare sınırlı gelirli vatandaşlarımız neredeyse kıtlık sınırının altına inmişken, kudret ve gâh ihtilaf partilerinin konuya çözüm boşaltmak namına adeta kayıkçı kavgası edası ile milleti başkaca sentetik tartışmaların içine taşımaları kabul edilebilir bir nitelik değildir. Bu itibarla ülkenin acilen normalleşmesini teminen bu bireşimli gerilimler yerini, gerektiğinde milletin önceliği ekseninde biriken sorunların çözümü çerçevesinde iktidarı ve muhalefeti ile bir masa etrafında buluşabileceği dimdik tıpkısı siyasal iklime tecezzi etmelidir. Seçimin yaklaşması ile alay malay siyasi iktidarın, terörün uzantısı unsurlarla politik angajmanlara girdikleri yönündeki münasebetsiz gelişmeleri şaşkınlıkla takip ediyor olmakla birlikte milletimiz üzere, aziz vatanımız için bıkmadan, yorulmadan uğraş eden, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz özellikle girmek için kamu asayiş güçlerimizin, şu anda hem içerde PKK’ya alın hem birlikte dışarıdaki PYD ve terörün başka uzantılarına cebin verdiği kapsamlı mücadeleyi desteklediğimizi bire bir misil daha zar ediyoruz. Milli Kat Partisi olarak ‘Milli Parayla’ takanak ekonomisini bitirerek, üretim ekonomisine görevlendirmek ve adaletli bölüşüm sistemini başlatmak istiyoruz. Bu sayede vatandaşımızı gönençli yaşam koşullarına yısa etmek yoluyla bahtiyar ve erinçli Türkiye hedefimizi gerçekleştireceğimize inandığımız, ekonomide ehlivukuf kadrolarımızla yıllardır üzerinde çalıştığımız eko hal sistemimizi şeş maaş izlence çerçevesinde kamuoyumuzun dikkatine sunacağımızı zar ediyoruz. Hep gelişigüzel, temas vatan evladının umudu olma noktasındaki bu kararlılığımız ’50 Almanak Deneyimlerimiz’ üzerine mensur edilerek, Martir Muhsin Yazıcıoğlu’nun sav anlayışı etrafında yaşatılmaya devam edilecektir” denildi.

– Ankara

Share: