CHP Takım Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi

CHP Grup Başkanvekili Müstakil Hususi, kazanç dilimlerinde aranjman yapılmasını istediklerini belirterek “Tümce en bağan evet üstelik ikinci dilimden alacak versin. Hiç kalmayanın cebine 2 bin lira, 1500 teklik, 1300 liralık kalsın. Bunun arkasında Türk-İş duruyor, DİSK duruyor, Türkiye İşverenler Sendikası duruyor, Türe-İş üstelik duruyor. Bunda tamlık siyasi partilerden bütün vatandaşların menfaati var.” dedi.

Özel, CHP Bursa İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, Bursa’nın doğruluk ettiği değeri alamayan aynı şehir olduğunu, bunun değişmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Mudanya Mütarekesi’nin 100’üncü yılı törenleri amacıyla Bursa’bile bulunduklarını belirten Özel, “100’üncü yıllar çokça bulunmaz. 19 Mayıs 2019 günü Samsun İlkadım Belediyesinde Atatürk’ün evvel adımı attığı yerdeydik, Sivas’ın 100’üncü yılında 4 Eylül 2019’üstelik Sivas’taydık. Meclisin kuruluşunun 100’üncü yılında 23 April 2020’birlikte Bir Numara, İkinci ve kâin Meclisteydik. Cumhuriyet Umum Partisi olarak 100’üncü yılları aksatmadan devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

Ekonomi konularında hükümeti eleştiren Özel şunları kaydetti:

“Kendilerini sarayda dev üzere görüp vatandaşı karınca kabilinden görüp ezenlere sözümüz şudur: O karıncanın kardeşi var, o bile Cumhuriyet Ahali Partisi’dir. Umumi Başkanımız, geçtiğimiz hafta bütün benzeri literatür böylece namına ve bizlere anlamsız ayrımsız talebin gereğini yaptı. Bize söylenen kanma önderleri toplantısında şu: ‘Enflasyondan bıktık, işsizlikten bıktık, hayat pahalılığından bıktık’. Demin Plan ve Bütçe Komisyonunda tıpkı torba yasa var. Tığ diyoruz ki ‘Vergi dilimlerine para şişkinliği oranını artırın’. Herkes yer düşük evet bile ikinci dilimden algı versin. Hiç kalmayanın cebine 2 bin liralık, 1500 liralık, 1300 teklik kalsın. Bunun arkasında Türk-İş duruyor, DİSK duruyor, Türkiye İşverenler Sendikası duruyor, Doğruluk-İş de duruyor. Bunda kamu siyasal partilerden hep vatandaşların menfaati var.”

Mutlak Hususi, İzmir Mebus Mehmet Ulvi Çelebi’nin DÜRÜST Parti’ye katılmasıyla ilişik üstelik şu değerlendirmelerde bulundu:

“RTÜK’te üyeler siyasi partilerin sayılarına bakarak belirlenir. Düne kadarki sayılara göre o uzuv İYİ Parti’ye düşüyor. Üç aydır RTÜK Başkanı Meclise yazı yazıp ‘Yeni RTÜK üyesini seçin.’ demiyor, dese İYİ Parti’ye gidecek. O tam birileri mezata hamiş. O hesabın, o pazarlığın adı zaman Mehmet Büyük Çelebi reşit. Ferda yazıyı üdeba, RTÜK üyeliği gider. Mehmet Ulvi Çelebi benzeri RTÜK üyeliği karşısında gelişigüzel mücadele ettiği, fariza yaptığı, kumpaslarla mapushane yattığı, bazıları hayatını kaybeden silah arkadaşlarını bu süreçte satmıştır. Mehmet Yüksek Çelebi’ye başarılar diliyorum. Atatürk’e ölüm cezası fermanı çıkaran Vahdettin’in savunucularının partisinde kendisine başarılar dilerim.”

Çelebi’nin cezaevinde olduğu döneme de değinen Özel, “Bir cezaevinde tutuyorlardı, o mülazım izdivaç etmek istiyordu. ‘Nikah şahidini nereden bulurum?’ diyordu. Tığ Veli Ağbaba ile Eksiksizlik Bey’i (Kılıçdaroğlu) aldık gittik askeri cezaevine. Tığ bu sancak, bu vatan, bu arazi için yemin içmiş bir teğmenin nikahına şahitlik etmiştik. Bugün tıpkısı RTÜK üyeliği için cebe arkadaşlarını satan birinin U dönüşüne şehadet ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Basın toplantısına CHP Bursa milletvekilleri ile partililer katıldı.

Share: