Burdur haberi… Burdur’da 14 kişi tutuklandı.

Burdur İl Inanma Müdürlüğü Güvenlik Büro ekiplerinin yaptığı çalışmalarda haklarında değişik suçlardan muamelat yapılan toplanmış 14 sevimli tutuklandı.

Burdur İl Inanma Müdürlüğü ekipleri marifetiyle 23 Eylül-30 Ilkgüz 2022 tarihleri beyninde çalışmada, 6 skor av tüfeği, 6 adet Kesici aygıt ve 1 sayı tabanca ele geçirildi. “6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet” suçundan 3 kişi hakkında adli iş yapıldı.

Mal varlığına alın işlenen suçlar ile savaş edilmesi ve vatandaşların maddesel zararlarının giderilmesi üzere düzenlenen çalışmalarda, 5 arakçılık olayının hacısı hocası aydınlatıldı. Tayin edilen 7 karanlık şahsın topu yakalanarak haklarında adli iş yapıldı.

Aranan şahısların yakalanması için planlı çalışmalarda ise ayrımlı suçlardan aranması olan toplamda 18 şahıs yakalandı. İçlerinden 11 tanesi ise eş tutuklandı.

Yakalanan şahıslardan “Hırsızlık” suçundan 6 yıl 6 ay hapishane cezasıyla aranan 1 insan, “Arakçılık ve Maden Madde Ticareti” suçundan 7 sene 2 ay delik cezası ile aranan 1 zat, tutuklanarak cezaevine konfirmasyon edildi. – BURDUR

Share: