Meteorolojiden gâh bölgeler için sağlam yağmur ve fırtına uyarısı

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, bu akşam ezanı ile ferda Marmara ve Şimal Ege’de sıkıntı, İç Ege’nin güneyinde sağlam yağmur beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, zaman Marmara’nın güneyi ve Yıldız Ege’de, geceleyin saatlerinden itibaren Marmara genelinde şimal ve kuzeydoğu yönlerden sağlam rüzgar ile yer meydan fırtına ve güdük süreli kuvvetli sıkıntı beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini erte öğleden sonraları kaybedeceğinin anlayış edildiğinin belirtildiği açıklamada fırtına sebebiyle meydana gelmesi beklenen ağaç ile direk devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar kadar olumsuzluklara alın titiz ve tedbirli olunması gerektiği rapor edildi.

Bu akşam ezanı saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın cenup kesimlerinde boğanak ve asuman patırtılı bora beklendiği aktarılan açıklamada, yarın öğleden bilahare ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde boğanak ve asuman gürültülü sağanak yağışların evcil sağlam olacağının oranlama edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın kuzey ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda yarın sabah saatlerinden sonra muhtemel bora ve asuman ses sağanak yağışların yerli akva olması beklendiği ifade edilen açıklamada, birden yeğin, taşkın, yıldırım, domestik meşgul yağışı ve yağmur simultane sağlam rüzgar ve fırtına üzere olumsuzluklara cebin tetik olunması gerektiğine meni edildi.

Share: