Böke alan topu akademisine tebrik kartı

Erzurum Tenis Akademisi Kulübü kızlarda Şarki ve Güneydoğu Rum Bölgesi Alan Topu Bando Şampiyonasında kürsünün en son basamağına artık. GSİM Müdürü Birdal Öztürk, böke tenisçileri kutladı.

Türkiye Alan Topu Federasyonu (TTF) tarafından Şırnak’ta 20 ilden 100 bando ve 400 sporcunun katılımıyla planlı ‘Gün Doğusu ve Güneydoğu Anadolu Tenis Mızıka Şampiyonası’ bitiş maçlarıyla sona erdi.

Nefes kesen müsabakalara sahne olan şampiyonada Erzurum’u, Tenis Akademisi, Cahillik Spor Kulübü, Eksi 25 Alan Topu ve Ski Kulübü, Tenis ve Kayak Kulübü, Tozoğlu Tenis Kulübü ve Atletiko Tenis Kulübü oyun etti.

400 sportmen korta çıktı

Toyluk ve Spor Bakanlığı, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi, Şırnak Üniversitesi, Spor Bacak Organizasyon Başkanlığı ile Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile düzenlenen ‘Gün Doğusu ve Güneydoğu Rum Tenis Bando Şampiyonası’nın bitiş maçları oynandı. Şırnak Üniversitesi yerleşkesinde kâin 2’si vabeste 4’ü degaje alan topu kortlarında 22 Ağustos’ta başlayan şampiyonaya 20 ilden 63 erkek 37 avrat takımı koyulmak için mecmu 100 takım ve 400 sportmen katıldı.

Dadaş kızlar kürsünün önceki basamağında

Yapılan final maçlarında kızlarda Pakt Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Çelik ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Alan Topu İhtisas Kulübü birinci adına kürsünün en üst basamağında saha aldı. Zer kupayı kazanan Erzurum temsilcisinde Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Sair Esmer, Rabia Ziya Aldanmaz ve Feyza Yaren Albayrak meydan aldı.

Erzurum Alan Topu Akademisi erkeklerde ise çeyrek finalde elenerek madalya şansını neredeyse kaçırdı. Turnuvada kızlarda Dicle Tenis Spor Kulübü ikinci olma başarısı gösterdi.

Erkeklerde 76 Iğdır Belediyespor Kulübü birinci, Van Atik Spor Kulübü ikinci oldu.

Şampiyonlar Erzurum GSİM’deydi

Pakt Başkanlığını Hasan Polat’ın yaptığı Antrenörlüğünü Hüseyin Polat ve Tuncay Altunok’un üstlendiği Erzurum Tenis İhtisas Kulübü birincilik kupasıyla Erzurum Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünü görüşme etti. Rümeysa İrem Albayrak, Arınmış Sair Yağız, Rabia Nur Kurt ve Feyza Yaren Albayrak’tan oluşan takımı ve kulüp yönetimiyle antrenörleri tebrik kartı eden Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, şampiyon tenisçilerin coşkusuna ortak oldu.

Cahillik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Erzurum adına şampiyonaya katılan ve elçi kulüplerin hoşgörülü, antrenör ve sporcularına teşekkürname etti.

Öztürk, “Pakt Başkanımız Hasan Çelik gözetiminde ilimize bökelik kupasını getiren Erzurum Alan Topu Akademisi’ni tebrik kartı ediyorum” dedi.

Erzurum GSİM Güçlükle Hizmetleri Müdürü Sahir Birol Dönel ile Sicil Lisans Büro Müdürü Kağan Kaya birlikte, şampiyon tenisçileri kutlayarak bundan ahir yarışmalarda başarılar diledi. – ERZURUM

Share: