Iğdır’da 7 yıl ilk PKK’nın dun saldırısında şehit olan 13 polis güçleri anıldı

Iğdır’da 8 Ilkgüz 2015’te Dilucu Eksen Kapısı’nda işyar polis memurlarını taşıyan servis minibüsüne PKK’lı teröristlerce açıktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu martir düşen 13 polis, saldırının gerçekleştiği alanda dualarla anıldı.

Iğdır’ın Antrakt ilçesine sınırlı Hasanhan köyü düz 8 Ilkgüz 2015 tarihinde, Dilucu Karaca Son Kapısı’nda memur polis güçleri memurlarını taşıyan servis arabası ile bu araca esirgeme görevi fail Özel Harekat Yazıhane Müdürlüğü’ne tutkun iki zırhlı aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce patlatılan bomba, 13 polis güçleri memurunun şehit olmasına nöbet açmıştı. Orospu Çocuğu saldırının 7’incı yıl dönümünde şehit polisler için saldırının gerçekleştiği alanda anma töreni düzenlendi. Çekinmek duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan ihtifal programında Kur’an-ı Cömert tilaveti yapıldı, dualar edildi. Arkası Sıra olayın gerçekleştiği alana karanfil bırakıldı, şehitlerin hayrına helva dağıtıldı.

Törende benzeri meşveret yapan Iğdır İl Itimat Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca, “Alp şehitlerimizi anarken sarrafiye tacı edilecek olan ailelerine buradan Veca Dağı’nın eteklerinden selam ve hürmetlerimizi gönderiyorum” dedi.

Vali ve Uray Başkanvekili Hüseyin Açık Deniz Sarıibrahim, içte ve dışta temas ant hainlere alın savaşım verildiğini söyleyerek, “Bu toprakların üstünde ayağımızı bastığımız bu topraklar oldukça, başımızın üzerinde bu mehabet olduğu sürece Tanrı olduğu müddet içerisinde bu bayrağı burada karamak isteyen bize kötülük yüklemek talip, bizi birbirimizden tahsis etmek talip bize aşağılık aldangıç kuran bizi bize antagonist kılmaya etkin bilcümle yavuz odaklarına Türk devleti bin yıldır Anadolu coğrafyasında aracılığıyla diliyle gereğini her ahit yapmıştır. İçerde dışarıda hainlere karşı temas devir uğraş verilmiştir. Bize bu gücü veren özellikle Cumhurbaşkanımıza saygıdeğer bakanımıza bizimle beraber giden bütün güvenlik güçlerimize bize duaları ile müzaheret eden hep Iğdır halkına, Türk milletine bitmeyen ürkmek duyuyorum” dedi. – IĞDIR

Share: