Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneğinden Artvinspor’a görüşme

Batum Türk Sanayici İş Adamları Derneği Başkanı Ahmet Yağız, bir sıra bağlantı ve ziyaretlerde düşmek için geldiği Artvin’bile Artvin spor Kulübünü musahabe etti.

Kara ve beraberindeki Türk ve Gürcü aksiyon insanları, Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım, umumi heyet üyeleri Sedat Mürtefi Öktem ve Göksen Sönmez ile kulüp binasında bir araya geldi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Saika, kulübün faaliyetleri ve geleceğe dayalı projeleri karşı konuklarına bilgelik verdi.

Artvinspor’un şehrin yer esaslı kulüplerinden birisi olduğunu anlatan Saika, şunları söyledi:

“Bizler üstelik bu güzel kulübümüzün varlığını devam etmek istiyoruz. Maatteessüf pandemi ve ekonomik şartlardan hava idmansız ligde topluluk kurumadık. Amatör birlikte olsa ayak topu zikıymet ayrımsız spor dalı. Yönetim kurulumuzda 2’si avrat mecmu 15 arkadaşımızla bu arada takımımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Amacımız sunu güdük sürede bir mızıka oluşturarak saftirik ligde baştan yeşil beyazlı takımımızı taraftarımızla buluşturmaktır. Bu anlamda toplumun her kesiminin desteklerini bekliyoruz.”

Dernek Başkanı Ahmet Yağız ise kendisinin birlikte Artvinli olduğunu, bundan üstelik nazik hava duyduğunu anlatım etti.

Acara Köy Muhtarı Cumhuriyeti’nin başkenti Batum’birlikte Türk aksiyon insanlarını külah ettiklerini kaydeden Yağız, “Artvinspor bizlerin çocukluk aşkıdır. Bugün burada kulüp binasında Artvinspor’de biçim terletmiş eski futbolcuların fotoğraflarını görünce çokça duygulandım. Bizler aksiyon insanları kendisine Artvinspor’a artık elimizden geldiği büyüklüğünde maddi ve manevi destek vereceğiz. Doğup büyüdüğümüz bu şehre vefa borcumuzu bayılmak istiyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Ziyaret böylecene Saika, misafirlerine Artvinspor forması armağan etti.

Share: