Balıkesir ve Çanakkale’deki ceride çalışanlarına siber ve hikmet güvenliği eğitimi verilecek

Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Büro Müdürlüğü ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) arasında imzalanan protokolle, Balıkesir ve Çanakkale’de resmi ilan alan gazetelerin çalışanlarına bilgi güvenliğinin korunması ile siber asayiş alanında yetişek verilecek.

Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Idarehane Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Basın İlan Kurumu (BİK) Balıkesir Yazıhane Müdürlüğü ve Cenup Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) ortada “Basın İşletmelerinde Vukuf Güvenliği ve Kibernetik Bilinçlendirme Eğitimi” projesi için tören düzeni imzalandı.

İki çalım ortada imzalanan projeyle Balıkesir ve Çanakkale’de resmi car alan gazetelerin çalışanlarına bilgelik güvenliğinin korunması ve siber düzenlilik alanında terbiye verilecek.

BİK Balıkesir Yazıhane Müdürü Gökhan Ermiş ve GMKA Umumi Sekreteri Abdullah Güç’ün imzaladığı projeyle hikmet güvenliği konusunda basın çalışanlarına farkındalık kazandırılması hedefleniyor.

Eğitimin arkası sıra Cenup Marmara Kalkınma Ajansı marifetiyle hazırlanacak raporda, vukuf güvenliği ve siber güvenlik eğitim bilimi müfredatının özeti, katılımcıların değerlendirmeleri ve eğitim bilimi sonrası elde edilen çıktılar düzlük alacak.

Açıklamada görüşlerine saha sunulan BİK Balıkesir Büro Müdürü Gökhan Aziz, “Kurumlara ve kişilere yönelik siber saldırıların arttığı bir dönemde düzenleyeceğimiz eğitim ile şuur düzeyini artırmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: