Son Zaman | Iraklı Sally davası tanığı: O kötü sesini unutamıyorum

ESKİŞEHİR’de Iraklı Sally Yüce Challab Al-Abbood’u (20) evinde öldürüp cesedini parçalayarak, gübür konteynerlerine attığı iddiasıyla tutuklanan ve hakkında ağırlaştırılmış mülk boyu mahbes cezası istenen Amjed Mohsin Mohammed’in (28) yargılanmasına bitmeme edildi. Duruşmada tanık adına dinlenen Gülten K., “Apansız bire bir zehir sesi duydum. Boğunuk bire bir ızdırap sesiydi. O sesi unutamıyorum” dedi.

Sally Ulvi Challab Al-Abbood, geçen yıl 2 Eylül’de ‘Kahve içmeye çıkıyorum’ diye evden ayrıldı ve ayrımsız henüz malumat alınamadı. Ailesinin başvurusuyla İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Şubesince özel ekip kuruldu. 10 bin saat düzenlilik ve mobese kamerası kaydını inceleyici ekipler, Al-Abbood’un en üst arkadaşı, bir talih vatandaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğünü ve Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiğini belirledi. Asayiş kameralarında Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiği ancak tıpkısı elan çıkmadığı belirleme edildi. Ayrıca Mohammed’in evinden elinde ve şube çantasında poşetlerle tekraren dışarı çıkıp, mahalledeki ayrımlı konteynerlere yararsız attığı belirlendi. Polis yoluyla, şehir merkezindeki lağım döşemi, kullanılmayan binalar, park yeri ve bahçelerin yanı sıra Pörsümüş Çayı ile kent çöplüğünde yapılan aramalardan her sonuca ulaşılamadı. Amjed Mohsin Mohammed, Kırklareli üzerinden yasa dışı yollarla Bulgaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Eskişehir’e getirilen Mohammed, ‘canavarca hisle veya ezinç çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Eskişehir 1’inci Aheste Ukubet Mahkemesi’nde zaman yapılan duruşmaya tutuklu maznun Amjed Mohsin Mohammed, tutuklanmadan sanıklardan Amjed Mohsin Mohammed’in kardeşi Asaad Mohsin Mohammed ile Sally’nin ailesi ile yan avukatları katıldı. Gayrı sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Amjed Mohsin Mohammed, yaptığı savunmasında suçlamaları reddederek, beraatını istedi. ‘POLİSİ ARAMADIĞIM İÇİN VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM’Duruşmaya tanık namına katılan Gülten K. ise “Ben olayın olduğu tez olunan binanın 2 yapı sol tarafında oturuyorum. Evimde otururken birdenbire tıpkı şiddetli sesi duydum. Boğunuk bir kırıcı sesiydi. O sesi unutamıyorum. 155’i özlemek üzere telefonumu elime aldım. Fakat curcunalı kesilince aramadım. Halen o periyot polisi aramadığım üzere vicdan azabı çekiyorum” diye konuştu.Mahkeme heyeti, sanığın mevkufiyet halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı 11 Kasım’a erteledi.

Share: