Aşkale’de sünnet şöleni, 250 yavru sünnet edildi

Erzurum’un Aşkale ilçesinde Uray vasıtasıyla Sünnet Şöleni düzenlendi. Program çerçevesinde 3 ahit içerisinde 250 çocuk sünnet ettirilecek.

Gerçekleştirilen Şölen öncesinde sünnet olan çocuklara mütenevvi hediyeler verilirken aileler ve kaza vatandaşları üzere Aşkaleli sanatkâr Taner Bahtiyar tarafından konser verildi.

İlçe Kaymakamı Misyon Karaloğlu ve ilçe protokolünün paydaşlık sağladığı törende konuşan Başkan Ahmet Yaptırmış, “Bir aile kendi çocuğu amacıyla elbette aynı sünnet töreni yaparsa bizlerde cümle ayrımsız şekilde bu yavrularımız için unutulmaz tıpkısı ziyafet tertip ettik” dedi.

Aşkale Belediyesi, aracılığıyla gelişigüzel sene gerçekleştirilmesi düşünülen Sünnet Şölenine vatandaşlar şişman tıpkı katılımın sağladı.

Birincisi düzenlenen Aşkale Belediyesi Sünnet Şöleni Aşkale Sosyete Sağlığı Merkezinde yapıldı.

Aşkale Belediye Reisi Dr. Ahmet Yaptırmış, “Bu etkinlik belediyemizin toplumsal sorumluluk projesi dahilindedir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımız üzere ağır ezgi gösterilerimiz olacak. Şölen çerçevesinde dinmek için kayıt yaptıran çocuklara pelerin, pantolon, pabuç, şapka, asa görünmek amacıyla bilcümle kıyafetleri ile sayrılarevi masrafları belediyemiz aracılığıyla karşılıyoruz” dedi.

“Yaptığımız eksiksiz hizmetler çocuklarımızın geleceği içindir”

“Evlatlarımızın erkekliğe önce adımı atacağı ve onlar amacıyla haddinden fazla makro olan bu günü sunu dolgunca şekilde yaşatmayı ve hayatları boyunca unutmayacakları tıpkı dolaşma olmasını sağlayacağız” diyen Başbuğ Yaptırmış “Çocuklarımızın mutluluğu bizler amacıyla gelişigüzel şeyden önceki geliyor. Tıpkısı ocak öz çocuğu üzere şüphesiz benzeri sünnet töreni yaparsa bizlerde bilcümle bir şekilde bu yavrularımız üzere unutulmaz ayrımsız ziyafet tertip ediyoruz. Yaptığımız bütün hizmetler çocuklarımızın geleceği içindir. Ailelerimizin en bahtiyar anlarını yaşayacağı bu domuzuna şölende bilcümle vatandaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız” diyerek konuştu. – ERZURUM

Share: