Akıbet zaman haberleri! ESKİ HÜKÜMLÜ, İNFAZ SIPER MEMURUNU ÖLDÜRDÜ

Erzurum’da tartıştığı infaz siper memuru Toygar Yapıncak’yı (59) bıçaklayarak öldüren Yılmayan Polat (46), çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Adliye girişinde gazetecilerin, Toygar Yapıncak’yı bozukluk bıçakladınız sorusuna, Ben bıçaklamadım diyen Çelik, müddeiumumilik ve adliyede verdiği ifadesinde suçunu itiraf etti.

Emniyetteki sorgusunun arkası sıra savcılığa çıkarılan Yılmayan Polat, durdurma talebi ile mahkemeye irsal edildi. 1’inci Hazar Ukubet Mahkemesi’nde bilgili karşısına çıkarılan Çelik, Geri, eve giderken yolda cezevinde yattığım tam tanıdığım yürütüm dulda memuru Turgay Kınalı ile karşılaştım. Kendisi beni darbetti. Kolonya içmiştim. Ne yaptığımı bilmiyordum bıçağı belimden çıkarıp kendisine salladım dedi.

Mahkeme heyeti Çelik’i ‘Kasten öldürme’ suçundan tutukladı. 21 yanlışlık kaydı mevcut Polat tutuklanarak Erzurum E-Tipi Sadık Cezaevi’ne gönderildi. Boynundan ve karnından aldığı bıçak darbesi ile yaşamını yitiren 4 yavru babası Turgay Kınalı, Erzurum’un Narman ilçesinde yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.Share: