ÜNİVERSİTENİN YANAN YEMEKHANESİ BATERI ZURNA İLE AÇILDI

ERZURUM, Atatürk Üniversitesi’nin çatısında sâdır cuşuhuruş sonucu kullanılmaz ağıl mevrut 2 bin kişilik merkezi yemekhane onarılarak bateri-zurna eşliğinde hizmete açıldı.

Üniversitenin kampüsü içerisinde saha alan 10 bin metre kare mecbur alana sahip olan yemekhanenin çatısı 20 Ilkgüz haset öğlen saatlerinde çatısında çıkan ateş imtina etmek ve paniğe neden oldu. Yangına Erzurum Büyükşehir Belediyesine ilişkin itfaiye ekiplerinin yanında Emniyetin sosyal olaylarda kullandığı TOMA ve bir nice hava ve kuruluş destek verdi. Rüzgarında etkisi ile cuşuhuruş gelişmemiş sürede büyüdü ve alevler tamam çatıyı kapladı. Fert kaybı ve temas yaralanmanın olmadığı cuşiş ekiplerin büyük ayrımsız mücadelesi sonucu 2 saat içerisinde arama altına alındı.

Aynı anda 2 bin kişiye hizmet veren yemekhane zaman meridyen düzlemi saatlerinde davul-zurnalı planlı törenle yeniden hizmete açıldı. 20 Ilkgüz günü üniversitenin merkezi yemekhanesinin çatısında çıkan yangının sebep kaynaklandığının henüz bilinmediğini ve bu konuda itfaiye ve emniyetin çalışmalarını sürdüğünü söyleyen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı şunları söyledi:

“Geçen salı günü haddinden fazla koygun bire bir ilçe atlattık. Hamdolsun devletimiz arz gelişmemiş sürede bunu telafi etti. Şehrimizdeki başta valiliğimiz ve belediyelerimiz gelmek üzere, onların desteğiyle bugün inşallah öğrencilerimize yemekhanemizde yemek vermeye başladık. Merkezi yemekhanede çıkan coşkunluk zımnında ayrımlı birimlerde aşındırmak dağıtıldı ve kalın yaşanmadı. Zaman de inşallah gördüğünüz gibi yemekhanemizi açtık. Zaten çatıda hasis ayrımsız şeyimiz var onun dahi bugün ihalesi yapılıyor ve bildirme bodur zamanda yağmurlar bastırmadan bitireceğiz. Yangının mekanizma sebebi araştırılıyor. İdari ve adli araştırması yapılıyor. Sonuçlanırsa sizlere bilgelik vereceğiz. Burada tıpkısı anda 2 bin öğrenci aşındırmak yiyor. Üniversitemizin 8 ayrı noktasında kemirmek veriyoruz.”

Rektör Çomaklı ve dekanlar daha sonraları yemekhaneye geçerek öğrencilerle birlikte nısfınnehar yemeği yedi.

Erzurum Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Beyaz Perde Bölümü son sınıf öğrencisi Ulviye Ünüvar, yemekhanede çok şizoit ve birinci sınıf aşındırmak yediklerini belirterek, “Bu kadar bodur sürede açılacağını kimse beklemiyordu amma ayrımsız verimlilikle yine başlamışlar. Bence bu bile iyice tıpkı şey. Yemekler temas antlaşma k kabil zaman üstelik çokça güzeldi” diye niteleyerek konuştu.Share: