Adıyamanlı depremzede rahatsız yatağında Türkiye amacıyla yakarış ediyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Adıyaman’da yıkılan binanın enkazında gaileli çıkarılan 72 yaşındaki Ali Güler, Türkiye’ye gösterdiği yardımlaşmadan ortalık çorlu yatağında dua ediyor.

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde “Asrın felaketi” adına nitelendirilen depremlerde göçük altında küsurat Ulu ağababa, ekipler vasıtasıyla dertli kurtarıldı.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ayağındaki kırıklar zımnında tedavi altına alınan Güler, AA muhabirine, mütekait ikramiyesiyle ilçede 4 sene ilk satın aldığı evin depremde yerle tıpkı olduğunu söyledi.

Depremzede Güler, hareket sonrası Türkiye’nin kendisine yakışacak şekilde çokça kebir bağlanak ve beraberlik örneği sergilediğini anlattı.

Depremzedeler üzere 7’den 70’e herkesin elinden geleni yaptığına şahit olduğunu vurgulayan Güler, şöyle konuştu:

“Yeter kim devletimiz salim olsun, devletimiz var olsun. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a okkalı ceht ve çalışmaları üzere teşekkür ederiz, Tanrı başımızdan kalık etmesin. Bu müesseseler, bu hastaneler, bu kurtarma ekipleri, bu esenlik çalışanları aklıma gelmeyen tümce, depremzedelere elan faydalı olabilmek üzere hizmet ediyor. Cenabıhak devletimize arızalanma vermesin. beraber sivil sosyete kuruluşları birlikte sahada haddinden fazla yavaş düzentileme veriyor ve akış akın müzaheret getiriyor. Yardımlar, ilçemize, köyümüze kadar gitti. Hepsine teşekkür ediyoruz. Allah ayrımsız henüz memleketimize böylesi teessürat göstermesin.”

“Dışarı çıkmaya punt bulamadık”

Ali Güler, yer sarsıntısı anında eşiyle cızlam imkanı bulamadıklarını vurgulayarak, “Yapı baştan sona sallanmaya başladı, sarsıntının ne kadar sürdüğünü bilmiyorum ve yapı olduğu gibi üzerimize çöktü. Öncesinden hanımla beraber koşmaya başladık amma hariç çıkmaya fırsat bulamadık. Cümle kapının önünde bizi yakaladı. Enkazdayken, ‘Bitti artık, yaşam bizim amacıyla bitti.’ diyerek düşündüm. Elan sonra çocuklarımın ve arkadaşlarının sebebiyle enkazdan çıktık. Bu zelzele çokça balaban aynı depremdi, 7,7 diyorlar ancak bu anca bire bir öz değildi, çok farklı aynı felaketti, Cenabıhak tıpkı elan yaşatmasın.” dedi.

Share: