Ağrı’da deprem bölgesi üzere seferberlik başlatıldı

Ağrı Valiliği ve uray vasıtasıyla Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen yerlere duyurmak üzere yardım kampanyası başlatıldı.

Dert Valisi Osman Varol, kıyamet bölgesine ayni bağışta çıkmak isteyen vatandaşların yardımlarının toplanacağı (ASYA) Afet Müstacel Sosyal Arkalama Merkezini müzakere ederek yetkililerden merkezin kapasitesi üzerine vukuf aldı. Vali Varol başkanlığında Şehremaneti Başkan Vekili Ayten Karakoç, vali yardımcıları ve ait gurur müdürlerinin katılımıyla sarsıntı bölgesindeki yaraların hızlıca sarılması amacıyla kamu kurumları ve STK’larla eldeki bilcümle imkanların görüşüldüğü 2. İstişare Toplantısı düzenlendi. Toplantıda Balkı’da başlatılan “Yardım Kampanyası”nın faal tıpkı şekilde yürütülmesi, yer sarsıntısı bölgesine gönderilen personel ve şalter sayılarının artırılması, Kızılay koku ödül noktalarının sayısının artırılması konuları özellikle kalkışmak için bir nice bahis görüşüldü. Veca’dan yer sarsıntısı bölgesine saymak için akarsu, cılız besin, bitmeme sütü, mama ve benzer esas ihtiyaçların kolileme çalışmalarının yapıldığı Türk Kızılay Veca Şubesini ülfet ederek yetkililerden çalışmalar üzerine vukuf alan Vali Varol, çöküntü altından yanık kendisine kurtarılan ve tedavi altına alınan vatandaşların dem ihtiyacının karşılanması amacıyla çalışkan olarak bakım veren Kızılay çağ bağış merkezini müzakere ederek, zaman bağışında kâin vatandaşlara teşekkürlerini iletti. Yer Sarsıntısı bölgelerine başvurmak için Veca’daki STK’lar yoluyla yapılan müzaheret faaliyetlerini yakından idrak etmek üzere Beşir Derneği Dert Şubesini konuşma eden Vali Varol, yardımların il tarafından bir tane aracısız gönderilmesini ifade etti. Vali Varol, “Depremden etkilenen bölgelerimize yardımların eş güdüm içerisinde ulaştırılması çokça majör. AFAD Koordinasyonunda, valiliğimiz ve belediyemiz tarafından başlatılan ayni müzaheret kampanyasına hemşehrilerimizin ve STK’ların desteğini bekliyoruz” dedi.

Veca Valiliği, toplumsal iletişim araçları hesabından yaptığı açıklamada, “Valiliğimiz vasıtasıyla depremzede vatandaşlarımız amacıyla başlatılan arkalama kampanyasına yeni malzemelerin getirilmesi hepimiz amacıyla nazik önem taşımakta olup göstermiş olduğunuz hassasiyete teşekkür ederiz” denildi. – AĞRI

Share: