Zeytin ve Zeytinyağında Türkiye’nin İlk Lisanslı Deposu Akhisar’da

Akhisar Belediye Reisi Besim Dutlulu ve Akhisar Tecim Borsası Başkanı Alper Alhat, 6 bin 500 ton kapasiteye erbap lisanslı depoculuk için tören düzeni imzaladı.

Akhisar’üstelik hayata geçecek ve Türkiye’nin zeytin ile zeytinyağında ilk lisanslı deposu olma özelliğini taşıyacak kuruluş, ürünlerin hijyenik ve iklimlendirilmiş ortamda muhafazasına imkan tanıyacak. Tesis antrparantez Akhisar ve mekân bölgelerdeki üreticilerin ürünlerinin zinde koşullarda saklanarak değerinde pazarlanmasına üstelik olanak sağlayacak.

Lisanslı depoculukta celal aracılığıyla sağlanan ön kesinti, icar, çözümleme ve taşımalık desteğiyle birçok giderden affedilmiş tutulan çiftçiler, ürünlerini değerlendiğinde satarak hasat döneminden daha aşkın kar elde etme imkanı bulacak.

Akhisar’ın hak ettiği şekilde zeytin ve zeytinyağı merkezi haline gelmesi için yer yüce adımlardan birini attıklarını belirten Belediye Reisi Besim Dutlulu, “Akhisar Tecim Borsası ve Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı İhtisas OSB  olarak Türkiye’birlikte bir ilke imza atıyoruz ve zeytin ile zeytinyağı üreticilerimiz için toplamda 6500 tonluk lisanslı depomuzu şehrimize kazandırıyoruz. Bu sayede hem üreticilerimiz yağız geçe hem bile şehrimiz hak ettiği kabilinden zeytin ve zeytinyağı merkezi haline ati. Çiftçimiz, üreticimiz ve Akhisar’ımız amacıyla çok şanlı aynı adım atıldığına inanıyorum. Emeği sabık herkese teşekkürler. Şehrimize aynalı olsun” dedi.

Akhisar Tecim Borsası Başkanı Alper Alhat ise “Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya ve ekibine yardımlarından ufuk çokça teşekkürname ediyorum. Yatırımcılara verdikleri desteklerden  ve böyle tıpkısı projeye önderlik yaptıklarından dünya  Akhisar namına kutlama ediyorum. Doğru uğurlu olsun” diye konuştu.

Share: