Usturmaçalara çoğaltan kruvaziyerin yolcuları uçakla Rusya’ya dönecek

Usturmaçalara çoğaltan kruvaziyerin yolcuları uçakla Rusya’ya dönecek

BARTIN – Bartın’ın Amasra ilçesinde liman usturmaçalarına çarpan ve vantilatör kanatlarında hasar oluşan kruvaziyerin yolcuları uçakla Rusya’ya dönecek.

Rusya’dan çipo düz ve önceki durağı İstanbul’un ardından 385 muvakkat ve 283 personel ile Amasra’ya ulaşan Astoria Grande isimli kruvaziyer Amasra Limanı’na yanaşırken dokunaklı sıkıntı zımnında usturmaçalara çarptı.

Saatteki hızı 40 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle tehlikesiz şekilde limana yanaşamayan Panama bandıralı kruvaziyer yeniden açığa çıkarıldı. Sol kısımdaki vantilatör kanatlarından bazılarının hasar gördüğü muhtemelen kurvaziyer daha sonradan römorkör eşliğinde Amasra Limanına yanaştı.

Kruvaziyerdeki yolcular Amasra’nın tarihi mekanlarını gezerken yapılan incelemelerde kruvaziyerin sol vantilatör kanatlarından bazılarında hasar oluştuğu belirleme edildi. Etraflı araştırmalar sonucu kruvaziyerin yolculu seferi tahrip edildi. İstanbul Tuzla’da tersaneye çekilip pervanelerindeki hasarın onarımı gerçekleştirilecek olan kruvaziyerdeki 385 bulaşıcı ve personelin uçaklarla Rusya’ya döneceği öğrenildi.

Share: